[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 24. 07. 2024   Meniny má Vladimír      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Desaťtisíce detí sa zapojili do iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec
P:3, 21. 10. 2021 09:25, DOM

Bratislava 21. októbra (TK KBS) Predposledný októbrový pondelok sa konal ďalší ročník medzinárodnej iniciatívy Milión detí sa modlí ruženec za pokoj a mier vo svete, ktorú organizuje pápežská nadácia ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi. K celosvetovému spoločenstvu sa tento rok pridalo vyše 35-tisíc detí zo všetkých kútov Slovenska. Išlo približne o 1400 rodín, ale i desiatky cirkevných škôlok, škôl, farností a spoločenstiev. V obmedzených podmienkach sa mnohé skupiny modlili aj online - cez videohovor.

„Veríme, že modlitba svätého ruženca má obrovskú silu - preto sme nesmierne povzbudení tým, keď vidíme také veľké množstvo detí na celom Slovensku odovzdávať tento svet s dôverou pod ochranu Panny Márie a svätého Jozefa. Ďakujeme všetkým deťom, rodičom, katechétom a kňazom, že sme mohli spoločne vytvoriť toto modlitebné spoločenstvo aj tento rok a pridať sa k stovkám tisícom detí na celom svete,“ hovorí Miroslav Dzurech, riaditeľ slovenskej kancelárie ACN - Pomoc trpiacej Cirkvi.

V mnohých krajinách vrátane Slovenska bol ruženec vysielaný v televízii alebo rozhlase, čo umožnilo ďalším tisícom zúčastniť sa z ich vlastných domovov.

Ruzenec, deti, ruzenec

Na medzinárodnej webstránke sa zaregistrovalo približne 300-tisíc ľudí zo všetkých kontinentov. „Celkový počet účastníkov je určite oveľa vyšší, pretože mnoho skupín, škôl a rodín sa zúčastnilo z vlastnej iniciatívy, ale neprihlásilo sa“, povedal kňaz Martin Bárta, duchovný asistent ACN International. „Je obzvlášť dojímavé vedieť, že deti z Afganistanu, Iraku, Sýrie, Bieloruska alebo Mjanmarska sa modlia s tými, ktorí sa zhromaždili vo Fatime, Portugalsku alebo v Kanade alebo v USA, a dáva nám nádej, že láska pochádzajúca z viery dokáže zvíťaziť nad násilím,“ dodáva.

Ruzenec, Deti, ruzenec

Cieľom iniciatívy je kolektívna modlitba čistých sŕdc o zmiernenie utrpenia a oslabenie ničivej sily Zla vo svete. Tohtoročná modlitba sa príznačne niesla aj v znamení úcty k svätému Jozefovi, ako manželovi Panny Márie a univerzálnemu patrónovi a ochrancovi Cirkvi.

V nedeľu 17. októbra k modlitbe pozval veriacich aj pápež František pri pravidelnej modlitbe Anjel Pána na svätopeterskom námestí vo Vatikáne.

Iniciatíva detských modlitieb ruženca sa začala roku 2005 vo Venezuele. Počas toho, ako sa niekoľko detí modlilo ruženec, kľačiac na podstavci sochy Panny Márie, si niekoľkí prítomní spomenuli na slová svätého pátra Pia: „Keď sa bude milión detí spolu modliť ruženec, svet sa zmení.“ ACN podporuje kampaň od roku 2008 a pred dvomi rokmi prevzala organizáciu tejto celosvetovej udalosti.

Zdroj: ACN / Lucia Froncová( TK KBS, acn, lfr, ml; pz ) 20211021024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]