[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Akademické Veni Sancte v Trenčíne aj s pomocným biskupom Beňom
P:3, 19. 10. 2021 09:45, DOM

Trenčín 19. októbra (TK KBS) Akademické Veni Sancte, alebo svätá omša spojená so vzývaním Ducha Svätého pri príležitosti začiatku nového akademického roka 2021/2022, sa uskutočnila aj v Trenčíne.

V Kostole Notre Dame slávnostnú liturgiu celebroval nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo spolu s kaplánom Univerzitného pastoračného centra sv. Andreja Svorada a Benedikta v Trenčíne Jurajom Sedláčkom a ďalšími kňazmi za účasti vysokoškolských a stredoškolských študentov z Trenčína. Mons. Peter Beňo sa práve na nich obrátil aj vo svojom príhovore, aby ich povzbudil do aktívneho života vo viere pod vedením Ducha Svätého a vyzval ich k budovaniu Božieho kráľovstva už na zemi. V závere liturgickej slávnosti pozval biskup Beňo prítomných študentov na spoločné prežívanie života viery, budovanie spoločenstva a na spoločné kráčanie životom.

UPC sv. Andreja Svorada a Benedikta v Trenčíne je spoločenstvom mladých ľudí, ktorých cieľom je duchovná starostlivosť o študentov na univerzitách a stredných školách v Trenčíne. UPC sa snaží vytvárať priestor pre stretávanie sa mladých ľudí hľadajúcich svoj vzťah k Bohu, ľuďom i k sebe samým. UPC má za cieľ študentom pomôcť formovať sa v zrelé kresťanské osobnosti, ktoré budú schopné naplno sa zapojiť do práce vo vlastných spoločenstvách a farnostiach a tiež niesť spoločenskú zodpovednosť za smerovanie našej krajiny. UPC ponúka nových priateľov, budovanie a upevňovanie vzťahov, zaujímavé akcie a aktivity, duchovné poradenstvo, vysluhovanie sviatosti zmierenia a po skončení štúdia skúsenosť, tvorivosť a prax v práci so spoločenstvami.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20211019030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]