[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 19. 07. 2024   Meniny má Dušana      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vynaložíme úsilie, aby vaše slová priniesli úrodu, píšu biskupi pápežovi
P:3, 15. 10. 2021 13:15, DOM

Bratislava 15. októbra (TK KBS) Biskupi Slovenska napísali ďakovný list pápežovi Františkovi, ktorý pricestoval v septembri na Slovensko. Uviedli, že sú veľmi radi, že si vybral práve našu krajinu. „Do našej zeme ste zasiali semená pre spoločné kráčanie dnešným svetom v duchu evanjelia. Radi vynaložíme úsilie, aby priniesli úrodu v našom svedectve a ohlasovaní," píšu v liste, ktorý prinášame v plnom znení v slovenskom a talianskom jazyku.

-

Vaša Svätosť,

slovenskí katolícki biskupi Vám v mene svojom i v mene slovenských veriacich, kňazov a zasvätených osôb srdečne ďakujú za Vašu návštevu našej vlasti v dňoch 12.-15. septembra 2021. Pre cirkev na Slovensku i pre celú našu spoločnosť bola veľkým darom, zdrojom radosti, nadšenia, poučenia, povzbudenia a požehnania.

Sme veľmi radi, že ste si vybrali našu krajinu a s veľkou láskavosťou a srdečnosťou, ale aj s pozornou otcovskou starostlivosťou navštívili Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Veriaci latinského i byzantského obradu nám opakovane vyjadrujú potešenie zo zážitku krásneho stretnutia s Vašou Svätosťou a takisto nás prosia o vyjadrenie vďačnosti.

Priniesli ste na Slovensko náruč dobroprajnosti a požehnania. Vaše slová nielen uchovávame v pamäti, ale aj ďalej ponúkame obyvateľom Slovenska na premýšľanie a uvedenie do života. Do našej zeme ste zasiali semená pre spoločné kráčanie dnešným svetom v duchu evanjelia. Radi vynaložíme úsilie, aby priniesli úrodu v našom svedectve a ohlasovaní.

Vaša Svätosť, spolu s našimi veriacimi na Vás denne pamätáme vo svojich modlitbách a pozdvihujeme naše prosby k Všemohúcemu Bohu, aby Vás zachoval v zdraví a daroval Vám všetky potrebné milosti pre službu najvyššieho pastiera Cirkvi.

Pozdravujeme Vás zjednotení v synovskej úcte, vďačnosti a modlitbe.

V Badíne, na 100. plenárnom zasadaní KBS, 11. októbra 2021( TK KBS, kbs, ml; mk ) 20211015026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]