[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Modlitba ruženca pomáha pri upevňovaní medzigeneračných vzťahov
P:3, 13. 10. 2021 07:45, DOM

Bratislava 13. októbra (TK KBS) Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, ako môže spoločná modlitba posvätného ruženca pomáhať pri upevňovaní medzigeneračných vzťahov.

Pápež František nás nedávno vyzval, aby sme nezabúdali na svoje korene, čo v preklade znamená, že si treba vážiť tých, ktorí nás generačne predchádzajú a Božím rozhodnutím nám odovzdali život i vieru. Môžeme to urobiť aj viacgeneračnou spoločnou modlitbou svätého ruženca, píše v anotácii nového čísla výkonná redaktorka Zuzana Artimová (41/2021). Prinášam jú v plnom znení.

Katolícke noviny sa rozprávajú s pátrom Pavlom Benedictom Liptákom o celoživotnej mariánskej úcte biskupa Pavla Máriu Hnilicu. Katolícke noviny si osobnosť biskupa Hnilicu pripomínajú pri príležitosti 15. výročia jeho smrti. Pohrebnú svätú omšu 18. októbra 2006 v trnavskej katedrále celebroval kardinál Ján Chryzostom Korec, ktorý svoju homíliu zakončil nezabudnuteľnými slovami: „Otec biskup Pavol, oroduj aj ty za nás!“

Predstavujú príbeh rodiny Turčekovcov z Partizánskeho, ktorí sa v Bratislave stretli s pápežom Františkom. Medzi sebou máme viaceré rodiny, kde zdravotný problém prijali ako Božiu výzvu - byť tu a teraz pre dieťa znamená byť k dispozícii Ježišovým rukám. Vedia to aj manželia Katarína a Ján Turčekovci, ktorí sa s Katolíckymi novinami podelili i o to, čo zostalo v ich srdciach po stretnutí so Svätým Otcom.

Katolícke noviny prinášajú aj rozhovor so športovým redaktorom Samuelom Brečkom o jeho práci, viere, ale i o tom, čo je na služobných cestách najťažšie. Pri cyklistických pretekoch Tour de France či Svetovom pohári v lyžovaní si na televíznych obrazovkách môžeme okrem našich športovcov všimnúť i mladého redaktora RTVS Samuela Brečku, ktorý ich úspechy dokumentuje priamo z centra diania.

Približujú celosvetovú aktivitu s názvom Milión detí sa modlí ruženec. Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi opäť všetkých 18. októbra pozýva pripojiť sa k celosvetovej modlitebnej iniciatíve Milión detí sa modlí ruženec. Modliť sa budú deti z desiatok krajín v desiatkach jazykov. Prostredníctvom modlitby posvätného ruženca sa spoja deti naprieč všetkými kontinentmi sveta.

Uverejňujú poslednú - štvrtú časť apoštolského listu pápeža Františka s názvom Candor lucis aeternae, ktorý napísal pri príležitosti sedemstého výročia smrti talianskeho básnika Danteho Alighieriho, autora Božskej komédie.

V seriáli Jesenné literárne itinerárium si môžete prečítať úryvok z článku Radúza Magurina Na Kriváni.( TK KBS, za, ml; pz ) 20211013021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]