[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Kňazská rekolekcia s poďakovaním za dar kňazstva a jubileum kňaza
P:3, 08. 10. 2021 12:02, DOM

Nitra 8. októbra (TK KBS) Vo farnosti Tesárske Mlyňany sa na sviatok Ružencovej Panny Márie 7. októbra 2021 konala kňazská rekolekcia  zlatomoraveckého dekanátu. Pri tejto príležitosti miestny farár Karol Koníček poďakoval za dar kňazstva a životné jubileum 60 rokov. Vo farskom kostole Zvestovania Pána sa rekolekcia začala poklonou pred vyloženou Oltárnou sviatosťou, ktorá sa niesla v duchu prosieb za nové kňazské a rehoľné povolania, vzdávania vďaky prítomných kňazov za dar kňazstva a posvätenia duchovnej cesty, na ktorú ich Pán povolal.

Svätú omšu celebroval nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák s farárom Karolom Koníčkom, dekanom Gustávom Lutišanom a prítomnými kňazmi z jednotlivých farností zlatomoraveckého dekanátu. V homílii Mons. Judák poukázal na význam sviatku Ružencovej Panny Márie a ruženec, ako jej najúčinnejšiu zbraň v boji proti nepriateľovi.

Podľa jeho slov udalosť Zvestovania Pána naznačuje novú éru dejín spásy od vtelenia Božieho Syna, cez jednotlivé etapy Ježišovho života, života Panny Márie, cez radosti, bolesti, až po konečné víťazstvo, ako sa kresťania modlia pri modlitbe svätého ruženca. Preto v závere povzbudil prítomných myšlienkami, že aj život človeka sa skladá z takejto cesty a práve všetky tie chvíle, či už radostné alebo bolestné, mu Božia cesta pomáha prežiť a dáva zmysel jeho životu, a vyzval prítomných, aby sa držali Božej ruky aj prostredníctvom modlitby svätého ruženca.

Na záver svätej omše Mons. Judák, ako aj dekan Gustáv Lutišan, popriali Karolovi Koníčkovi k životnému jubileu hojnosť zdravia a Božieho požehnania.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20211008033   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]