[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 18. 06. 2024   Meniny má Vratislav, Vratislava      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Projekt Fóra života Sviečka za nenarodené deti pokračuje aj tento rok
P:3, 07. 10. 2021 11:31, DOM

Bratislava 7. októbra (TK KBS) Projekt Fóra života Sviečka za nenarodené deti pokračuje aj tento rok. Vďaka nemu a štedrosti darcov mohli vo fóre pomôcť narodiť sa 200 deťom, vyriešiť cez 2000 prípadov (údaje sú od roku 2007), pomôcť viac ako 190 rodinám v núdzi, poradiť viac ako 400 osobám v krízovej situácii, zosieťovať cez 800 pomáhajúcich organizácií a zorganizovať 16 pro-life prednášok pre viac ako 310 študentov (údaje sú za rok 2020-2021).

Za náročný rok prichádza poďakovanie

Minulý rok sa pre pandemické opatrenia nezrealizovala kampaň Sviečka za nenarodené deti v pôvodnom pláne. Dovtedy sa predaj sviečky realizoval len cez kostoly alebo cez virtuálnu sviečku. Po zatvorení kostolov hľadali vo Fóre života nové cesty predaja sviečok a kampaň rozdelili na dlhšie obdobie od novembra do decembra 2020.

„Veľká vďaka patrí všetkým našim priaznivcom, dobrovoľníkom, koordinátorom. V zložitej situácii sa nám podarilo nadviazať nové partnerstvá s kníhkupectvami, malými obchodmi, lekárňami, drogériami a e-shopmi. Tam si mohli naši podporovatelia kúpiť sviečky, keď dvere kostolov zostali zatvorené,“ hodnotí kampaň Marcela Dobešová, predsedníčka Fóra života.

„Ešte pred zatvorením kostolov sme po celom Slovensku rozdistribuovali 110 200, ale predalo sa len cez 36 % sviečok. Máme za sebou náročný rok, ale aj tak sme nikdy neodmietli poskytnúť pomoc tehotným mamičkám v núdzi či rodinám v problémoch. Bez pomoci dobrovoľníkov, našich obetavých partnerov a dobrodincov by sme toho však neboli schopní,“ ďakuje všetkým Marcela Dobešová.

Sviečka za nenarodené deti v Rakúsku

Napriek komplikovaným okolnostiam projekt Sviečka za nenarodené deti expandoval do zahraničia. V máji sa konal druhý ročník podujatia v Rakúsku. U našich južných susedov sa od mája až do polovice júna modlia za mamičky a robia sa rôzne podporné akcie v tomto duchu. Preto sa projekt realizoval na jar a pod názvom KERZE FÜR UNGEBORENE KINDER 2021.

„Vyzbierané peniaze vo výške 2.669,70 eur boli – pod záštitou St. Elisabeth Stiftung – použité na poradenstvo tehotným ženám, rodinné poradenstvo, psychoterapie a taktiež veľkú podporu pre dom matiek s deťmi (krízové centrum) vo Viedni, kde sa nachádzajú matky s deťmi do 4 rokov,“ uviedol koordinátor Pavol Tománek.

Novinky v roku 2021

Aj tento rok bude pokračovať Sviečka za nenarodené deti tradičným spôsobom. „Ak by sa opäť obmedzili kapacity v kostoloch, tak nám bude fungovať virtuálna sviečka na webe www.sviecka.forumzivota.sk, kúpou ktorej podporíte našu činnosť. Pokračuje tiež spolupráca s novými, minuloročnými partnermi pri predaji sviečok. A tento rok chystáme aj nové podujatie - Rozsvieťme kostol, rozsvieťme Slovensko,“ uviedla Andrea Žiaková, PR manažérka Fóra života.

Všetky aktuality je možné sledovať nielen na webovej stránke podujatia www.sviecka.forumzivota.sk, ale aj na sociálnych sieťach. „Ďakujeme všetkým, ktorí prispejú na našu zbierku a pomôžu tak tehotným matkám v núdzi a rodinám v problémoch,“ dodala Žiaková.( TK KBS, az, ml; pz ) 20211007047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]