[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Magister rehole kazateľov s dominikánskou rodinou na Slovensku
P:3, 05. 10. 2021 16:30, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) Gerard Francisco Parco Timoner III, OP, 87. nástupca sv. Dominika, navštívil počas prvých októbrových dní nielen bratov dominikánov na Slovensku, ale aj celú dominikánsku rodinu. Svojou spontánnosťou a priateľskosťou oslovoval všetkých, ktorých počas krátkej návštevy stretol. Nielen hovoril o Dominikovi, ktorý je „klasikom“, pretože je nadčasový, ale aj sprítomňoval radostnosť a ľudskosť tohto velikána z 13. storočia.

Bratia, sestry a laici sa 1. októbra 2021 stretli v Kostole povýšenia sv. Kríža v Dunajskej Lužnej. Počas ich stretnutia mali najväčší priestor rôzne otázky. Zazneli aj tie najviac aktuálne ohľadom spolupráce v rámci dominikánskej rodiny a pastorácie mládeže. Na ďalší deň sa stretla s magistrom rehole celá dominikánska rodina v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Stretnutie bolo spojené s 14. púťou ružencových bratstiev. Okrem modlitieb posvätného ruženca, boli do programu púte zaradené prednášky, ktoré súviseli s témou osláv 800-ročného jubilea narodenia sv. Dominika pre nebo: „Za stolom so sv. Dominikom“.

Celé stretnutie vyvrcholilo slávením svätej omše, ktorú celebroval provinciál dominikánov, fr. Damián Mačura, OP. Pri tejto príležitosti kázal fr. Gerard Timoner, OP, najvyšší predstavený dominikánov vo svete. Počas stretnutia dominikánskej rodiny v Šaštíne sa ukončila možnosť verejne si uctiť vzácnu relikviu sv. Dominika, ktorá bola následne vrátená do Ríma. Sr. Antonína Eva Zúdorová, provinciálna predstavená Bratstva laikov sv. Dominika na Slovensku, na záver poďakovala nástupcovi sv. Dominika a poukázala na skutočnosť, že sa počas jeho návštevy nádherne spojila prítomnosť s minulosťou. Bohatá tradícia 800-ročnej rehole sa spojila s živou a aktuálnou prítomnosťou dominikánskej rodiny na Slovensku.

Zdroj: kvrps.sk Karola Dravecká, OP( TK KBS, kvrps, kdr, ml; pz ) 20211005035   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]