[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Gymnázium sv. Františka Assiského v Levoči oslávilo sviatok patróna
P:3, 05. 10. 2021 16:14, DOM

Levoča 5. októbra (TK KBS) Gymnázium sv. Františka Assiského v Levoči oslávilo sviatok svojho patróna modlitbou, spevom, rozjímaním aj spoznávaním.

Prvý októbrový pondelok bol nielen sviatkom patróna jubilujúcej 30-ročnej strednej školy, ale aj dňom patróna ekológov, environmentalistov, zvierat a ochrany prírody. Pre študentov sa začal v Bazilike sv. Jakuba v Levoči spoločnou modlitbou svätého ruženca. Po Eucharistii a katechéze školského špirituála Martina Majdu si jednotlivé triedne kolektívy pozreli dokument o najmladšom blahorečenom Božom služobníkovi Carlovi Acutisovi Diaľnica do neba.

„Sledovali sme krátku pozemskú púť obyčajného chlapca, fanúšika počítačov a programovania, chlapca žijúceho uprostred kamarátov a svojich záľub. Bol rovnako – ako mnohí z nás – aktívny vo farskom živote, všímavý k ľuďom naokolo. Rovnako delil čas medzi zábavu a povinnosti, pomoc dospelým i spolužiakom. Do cesty jeho šľachetnému životu sa postavila choroba, čo paralelu s našou aktuálnou situáciou ešte viac zvýrazňuje," povedala riaditeľka gymnázia Marta Zabielna.

„Podnetov na zamyslenia bolo po zhliadnutí dokumentu ešte viac. Krátke dopoludnie nás prenieslo cez viac ako 7 storočí a ponúklo hlbokú inšpiráciu životom svätého Františka z Assisi - bez záhaľčivého života a bez premárnených príležitostí na pomoc núdznym. A vzápätí krátky, no naplnený život s modlitbou, s využitím vlastného talentu na pomoc blížnym nášho súčasníka Carla," dodala riaditeľka. Na záver zaznel pozdrav jednému zo zakladateľov školy, dlhoročnému predsedovi Rady školy a dnes emeritnému dekanovi a celebrantovi školskej odpustovej svätej omše Mons. Františkovi Dlugošovi.( TK KBS, pma, ml; pz ) 20211005034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]