[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Hospic v Bardejove chystá konferenciu o hospicovej starostlivosti u nás
P:3, 05. 10. 2021 15:29, DOM

Košice/Bardejov 5. októbra (TK KBS) Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi, ktorý spravuje Arcidiecézna charita Košice, organizuje 8. októbra v poradí XII. ročník Medzinárodnej vedeckej konferencie. V rámci programu konferencie odznie 25 odborných prednášok z viacerých oblastí na tému „Hospic – moderné zdravotnícke zariadenie 21. storočia“. Hlavným cieľom je podpora a rozvoj činností hospicov a poukázanie na potrebu ústavnej paliatívnej starostlivosti na Slovensku. Z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie sa konferencia uskutoční online.

Konferencia je organizovaná s medzinárodnou účasťou. V programe vystúpia odborníci z oblasti zdravotníctva, ošetrovateľstva, sociálnej práce, bioetiky alebo teológie pôsobiaci na slovenských, českých, poľských, ukrajinských a talianskych vysokých školách a univerzitách. V rámci príspevkov vystúpi 25 prednášajúcich. „Vôbec ako prvý hospic na Slovensku sme pred rokmi začali organizovať takéto odborné vedecké konferencie. Veľmi nás teší rastúci aktívny záujem odborníkov o účasť. Rovnako vnímame záujem o odborné vzdelávanie a vedenie v rámci hospicovej a paliatívnej starostlivosti na Slovensku, čo dokazuje vyše 200 prihlásených účastníkov,“ približuje Cyril Korpesio, riaditeľ Arcidiecéznej charity Košice. Pre aktuálnu pandemickú situácia sa konferencia po prvýkrát uskutoční online.

„Hlavnou témou konferencie je podpora a rozvoj činnosti hospicu ako moderného zdravotníckeho zariadenia. Pozornosť bude venovaná aj podstate hospicovej filozofie, tiež komparácii skúsenosti s hospicovou starostlivosťou na Slovensku a v zahraničí,“ približuje Bohuš Čepiga, vedúci Hospicu Matky Terezy. Ako dodáva, konferencia chce poukázať aj na nedostatok ústavnej paliatívnej starostlivosti na Slovensku. Počas jednodňovej konferencie sa budú môcť účastníci oboznámiť s Hospicom Matky Terezy. Prostredníctvom fotografií a videoreportáže nahliadnu do prvého slovenského hospicu. Súčasťou programu bude aj prezentácia projektu Prešovského samosprávneho kraja s názvom Sestry Prešovského kraja alebo ručné práce prijímateľov Denného stacionára Matky Terezy.

Hospic Matky Terezy v Bardejovskej Novej Vsi, prvý hospic na Slovensku je jedným zo zariadení Arcidiecéznej charity Košice. Hospic je už 18 rokov miestom dôstojného prežitia posledných chvíľ nevyliečiteľne chorých ľudí. Zameriavame sme v ňom na paliatívnu starostlivosť, ktorá sa snaží uľaviť od bolesti. Pacientom nesľubujeme uzdravenie, ale prinášame nádej. Zmierňujeme bolesť, rešpektujeme ľudskú dôstojnosť a do posledných chvíľ stojíme blízko pri človeku.

Viac o konferencii

Bardejov, hospic, konferencia, plagat

Kontaktné osoby:

Silvia Hrabčáková, komunikácia a PR; +421 910 842 955; silvia.hrabcakova@charita-ke.sk
Antónia Peregrimová, zodpovedná za organizovanie konferencie Hospicu Matky Terezy; +421 908 864 806

TK KBS informovala Silvia Hrabčáková( TK KBS, shr, ml; pz ) 20211005031   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]