[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 17. 07. 2024   Meniny má Bohuslav      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni na bratislavskej Miletičovej slávnostne otvorili nové oratórium
P:3, 05. 10. 2021 10:32, DOM

Bratislava 5. októbra (TK KBS) Presne pred dvoma rokmi začali prvotné práce na stavbe nového oratória u saleziánov na bratislavskej Miletičke. V nedeľu už bolo možné vidieť finálny výsledok. Sprístupnenie nových priestorov pre návštevníkov a podporovateľov diela bolo spojené aj s každoročnou akciou otvorenia oratka na Miletičke. 
Pred hlavným programom don František Kubovič, direktor domu, predstavil všetkých saleziánov, ktorí bývajú v tejto komunite. „Vždy na začiatku školského roka sme pri akcii otvorenia starého oratka pozerali túžobne na to nové. A teraz ho tu naozaj máme. Je to sen, ktorý sa nám splnil po sedemnástich rokoch a sme za to nesmierne vďační. Chcem poďakovať našim oratoriánom, že s takou láskou chodili na brigády. Samozrejme aj všetkým dobrodincom. Nech vám vašu štedrosť svätý Jozef bohato oplatí!,“ povedal pri otvorení don Kubovič.
Direktor domu vysvetli čo všetko sa v dome nachádza. Nezabudol spomenúť, novú kuchyňu a jedáleň, priestory pre mladých na stretká, dve kaplnky ktoré vytvoril Cyril Uhnák. Na záver príhovoru sa všetci spoločne pomodlili desiatok svätého ruženca za dobrodincov a otec provinciál don Peter Timko dal všetkým požehnanie.

Hlavný program bol vždy sprevádzaný témou, ktorú vymysleli animátori. Tento rok sa však od nej výnimočne upustilo ako aj  od súťaže o najlepší koláč. Kvôli epidemiologickej situácii bolo nutné, aby sa návštevníci tejto aktivity zriekli. Namiesto toho ich čakalo občerstvenie v podobe balených keksíkov a sladkostí.
Pre deti boli pripravené rôzne aktivity. Počas celého programu ich sprevádzali animátori, ktorí hry aj vymysleli. Mohli sa zabaviť pri streľbe z luku, stolnom futbale, hre na xilofón, alebo pri iných stanoviskách. Rodinnú atmosféru v oratku dopĺňala príjemná hudba a posedenie v novej čajovni a na terase. 

TK KBS informovala Barbora Kullačová( TK KBS, bk, rp; pz ) 20211005019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]