[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 10. 2021   Meniny má Sergej       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast
[apple]

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Saleziáni na bratislavskej Miletičovej slávnostne otvorili nové oratórium
P:3, 05. 10. 2021 10:32, DOMOtvorenie nového oratória u saleziánov na Miletičovej ulici v Bratislave

Foto: Barbora Kullacova


Bratislava 5. októbra (TK KBS) Presne pred dvoma rokmi začali prvotné práce na stavbe nového oratória u saleziánov na bratislavskej Miletičke. V nedeľu už bolo možné vidieť finálny výsledok. Sprístupnenie nových priestorov pre návštevníkov a podporovateľov diela bolo spojené aj s každoročnou akciou otvorenia oratka na Miletičke. 
Pred hlavným programom don František Kubovič, direktor domu, predstavil všetkých saleziánov, ktorí bývajú v tejto komunite. „Vždy na začiatku školského roka sme pri akcii otvorenia starého oratka pozerali túžobne na to nové. A teraz ho tu naozaj máme. Je to sen, ktorý sa nám splnil po sedemnástich rokoch a sme za to nesmierne vďační. Chcem poďakovať našim oratoriánom, že s takou láskou chodili na brigády. Samozrejme aj všetkým dobrodincom. Nech vám vašu štedrosť svätý Jozef bohato oplatí!,“ povedal pri otvorení don Kubovič.
Direktor domu vysvetli čo všetko sa v dome nachádza. Nezabudol spomenúť, novú kuchyňu a jedáleň, priestory pre mladých na stretká, dve kaplnky ktoré vytvoril Cyril Uhnák. Na záver príhovoru sa všetci spoločne pomodlili desiatok svätého ruženca za dobrodincov a otec provinciál don Peter Timko dal všetkým požehnanie.

Hlavný program bol vždy sprevádzaný témou, ktorú vymysleli animátori. Tento rok sa však od nej výnimočne upustilo ako aj  od súťaže o najlepší koláč. Kvôli epidemiologickej situácii bolo nutné, aby sa návštevníci tejto aktivity zriekli. Namiesto toho ich čakalo občerstvenie v podobe balených keksíkov a sladkostí.
Pre deti boli pripravené rôzne aktivity. Počas celého programu ich sprevádzali animátori, ktorí hry aj vymysleli. Mohli sa zabaviť pri streľbe z luku, stolnom futbale, hre na xilofón, alebo pri iných stanoviskách. Rodinnú atmosféru v oratku dopĺňala príjemná hudba a posedenie v novej čajovni a na terase. 

TK KBS informovala Barbora Kullačová( TK KBS, bk, rp; pz ) 20211005019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]