[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež: Modlime sa k sv. Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol
P:3, 04. 10. 2021 15:55, ZAHSvätý Otec slávil svätú omšu vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru pri príležitosti sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

Foto: SpC-Vatican


Vatikán 4. októbra (RV) Prinášame myšlienky Svätého Otca z homílie pri svätej omši, ktorú slávil v sobotu 2. októbra vo Vatikánskych záhradách pre členov Vatikánskeho žandárskeho zboru pri príležitosti sviatku ich patróna sv. archanjela Michala.

„Koľkokrát si ľudia navzájom „vynadajú“... Pohádame sa a stratíme pokoj. Ľudia sa navzájom nepočúvajú a pokoj sa stráca. Kto to zasieva? Diabol. Vojny sú ovocím diabla, nebojím sa to povedať.

Možno niekto povie: „Ale otče, to je príliš staromódne!“. Nie, je to pravda a pravda nie je ani moderná, ani staromódna, je to pravda. Vždy to tak bolo. Nepriateľ ľudskej prirodzenosti: to je diabol. Prečo? Zo závisti. Biblia hovorí, že s diablom vstúpila do sveta závisť, ktorá nás ničí a oddeľuje od seba.

A v Biblii vidíme, že Pán nám dáva anjelov, aby nás sprevádzali, tiež aby nás bránili, aby nás mohli chrániť pred touto "politikou" diabla, aby nás ničil. Diabol chce zničiť, ako chcel zničiť Ježiša. Tu je to, čo nás zachránilo: Ježiš.“

„Na sviatok svätého archanjela Michala, ktorý je podľa Zjavenia sv. Jána vodcom posledného boja, ďakujeme Bohu za to, že nás po hriechu nenechal samých: dal nám anjelov, aby nás sprevádzali, aby nás sprevádzali počas celého života. A každý z nás má svojho spoločníka, anjela, ktorý nás vždy sprevádza. Nesmieme zabúdať na modlitbu k nim.

A táto armáda anjelov má aj odvážneho vodcu, ktorým je svätý Michal: je tam so svojím mečom - vidíme ho na obraze - a zabíja diabla, zabíja tú beštiu. Tak to bude na konci sveta, keď Boh definitívne zvíťazí nad zlom a bude to on, kto povedie armádu anjelov v tomto poslednom boji.

Myslime na posledný boj a myslime na náš každodenný boj: každý deň musíme bojovať. Pretože dnes nie je ľahké žiť kresťanský život: vždy sú tu ťažkosti... to, ono... rodina, deti, kolegovia v práci, svokra a to všetko... Vždy sú tu ťažkosti: rozdeliť, zasiať zlo. Preto sa modlime k svätému Michalovi, aby bol zakaždým porazený diabol, ktorý spôsobuje rozdelenie, zasieva závisť... A modlime sa aj k anjelovi, ktorý nás sprevádza životom.“

Plné znenie homílie (tal.)( TK KBS, RV, jb; rp ) 20211004028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]