[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 30. 09. 2023   Meniny má Jarolím      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež mladým z FAO: Obnovte svet otrasený pandémiou
P:3, 01. 10. 2021 19:10, ZAH

Vatikán 1. októbra (RV) „Pozrite sa hlboko do očí mladých ľudí, ktorí vás žiadajú o zmenu, a načúvajte im. Počúvajte ich obavy a inšpirujte sa ich víziou, pretože práve naša prítomnosť bude určovať ich budúcnosť.“ To sú slová kardinála Parolina, ktorými sa v mene Svätého Otca v posolstve z 1. októbra obracia na Generálneho riaditeľa FAO pri príležitosti otvorenia Svetového potravinového fóra. Podujatie je zamerané na podporu aktivít mladých ľudí s cieľom transformovať potravinové systémy a vykoreniť hlad vo svete.

Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin na margo mladých ľudí zaangažovaných do riešenia potravinovej krízy v posolstve uvádza:

„Mladí ľudia na celom svete dnes rozvíjajú svoju kreativitu a energiu na čelenie štrukturálnym príčinám súčasnej potravinovej krízy, od dlhotrvajúcich ozbrojených konfliktov až po ničivé dôsledky klimatických zmien. Ich pocit spolupatričnosti k rovnakému spoločenstvu a k planéte vás naliehavo poveruje úlohou konať a inovatívnym spôsobom riešiť výzvy, ktoré sužujú ľudskú rodinu. Ich dar pre nás pozostáva v prinášaní inovatívnych riešení starých problémov a v odvahe nenechať sa obmedzovať krátkozrakým myslením, ktoré sa odmieta zmeniť.”

Kardinál Parolin spomenul aj nedávne zasadanie OSN v New Yorku na tému potravinových systémov s cieľom vykoreniť hlad vo svete. V tomto zmysle apeluje na tých, ktorí teraz musia splniť záväzky formulované v posledných mesiacoch i na samotných mladých:  

 „...Prosím všetkých mladých, ktorí sa zišli na Svetovom potravinovom fóre, aby boli nebojácni a rozhodní. Prosím ich, aby zostali jednotní a pevní vo svojich predsavzatiach. Aby sa neobmedzovali vo svojich snoch, aby bojovali za lepšiu budúcnosť a aby tieto túžby premenili na konkrétne a zmysluplné činy. Aby zanechali rutinu a falošné ilúzie a obnovili tento svet otrasený pandémiou. A toto všetko sa stane šťastnou realitou, ak budú šíriť solidaritu, tvorivosť a šľachetnosť ducha.

 Je na tých, ktorí teraz musia splniť záväzky formulované v posledných mesiacoch, aby nesklamali nové generácie. Pozrite sa hlboko do očí mladých ľudí, ktorí vás žiadajú o zmenu, a načúvajte im. Počúvajte ich obavy a inšpirujte sa ich víziou, pretože práve naša prítomnosť bude určovať ich budúcnosť.

Nech si nás pamätajú pre naše odhodlanie mať nádej tvárou v tvár zúfalstvu a zostať jednotní v poslaní zabezpečovania toho, aby nikto nezostal bez prostriedkov nevyhnutných na dôstojný život.“( TK KBS, RV, mh, zk; rp ) 20211001039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]