[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 17. 10. 2021   Meniny má Hedviga       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Synoda 2021-23
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež mladým z FAO: Obnovte svet otrasený pandémiou
P:3, 01. 10. 2021 19:10, ZAHVatikán 1. októbra (RV) „Pozrite sa hlboko do očí mladých ľudí, ktorí vás žiadajú o zmenu, a načúvajte im. Počúvajte ich obavy a inšpirujte sa ich víziou, pretože práve naša prítomnosť bude určovať ich budúcnosť.“ To sú slová kardinála Parolina, ktorými sa v mene Svätého Otca v posolstve z 1. októbra obracia na Generálneho riaditeľa FAO pri príležitosti otvorenia Svetového potravinového fóra. Podujatie je zamerané na podporu aktivít mladých ľudí s cieľom transformovať potravinové systémy a vykoreniť hlad vo svete.

Vatikánsky štátny sekretár kardinál Pietro Parolin na margo mladých ľudí zaangažovaných do riešenia potravinovej krízy v posolstve uvádza:

„Mladí ľudia na celom svete dnes rozvíjajú svoju kreativitu a energiu na čelenie štrukturálnym príčinám súčasnej potravinovej krízy, od dlhotrvajúcich ozbrojených konfliktov až po ničivé dôsledky klimatických zmien. Ich pocit spolupatričnosti k rovnakému spoločenstvu a k planéte vás naliehavo poveruje úlohou konať a inovatívnym spôsobom riešiť výzvy, ktoré sužujú ľudskú rodinu. Ich dar pre nás pozostáva v prinášaní inovatívnych riešení starých problémov a v odvahe nenechať sa obmedzovať krátkozrakým myslením, ktoré sa odmieta zmeniť.”

Kardinál Parolin spomenul aj nedávne zasadanie OSN v New Yorku na tému potravinových systémov s cieľom vykoreniť hlad vo svete. V tomto zmysle apeluje na tých, ktorí teraz musia splniť záväzky formulované v posledných mesiacoch i na samotných mladých:  

 „...Prosím všetkých mladých, ktorí sa zišli na Svetovom potravinovom fóre, aby boli nebojácni a rozhodní. Prosím ich, aby zostali jednotní a pevní vo svojich predsavzatiach. Aby sa neobmedzovali vo svojich snoch, aby bojovali za lepšiu budúcnosť a aby tieto túžby premenili na konkrétne a zmysluplné činy. Aby zanechali rutinu a falošné ilúzie a obnovili tento svet otrasený pandémiou. A toto všetko sa stane šťastnou realitou, ak budú šíriť solidaritu, tvorivosť a šľachetnosť ducha.

 Je na tých, ktorí teraz musia splniť záväzky formulované v posledných mesiacoch, aby nesklamali nové generácie. Pozrite sa hlboko do očí mladých ľudí, ktorí vás žiadajú o zmenu, a načúvajte im. Počúvajte ich obavy a inšpirujte sa ich víziou, pretože práve naša prítomnosť bude určovať ich budúcnosť.

Nech si nás pamätajú pre naše odhodlanie mať nádej tvárou v tvár zúfalstvu a zostať jednotní v poslaní zabezpečovania toho, aby nikto nezostal bez prostriedkov nevyhnutných na dôstojný život.“( TK KBS, RV, mh, zk; rp ) 20211001039   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]