[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Poľsku štartuje modlitbová iniciatíva „Kána Galilejská“
P:3, 30. 09. 2021 12:57, ZAH

Poľsko 30. septembra (TK KBS) Po úspešnej modlitbovej akcii „Nazaret - môj dom“, pôstnej akcii „Ninive - pokánie rodín“ a Pompejskej novéne, štartuje v Poľsku nová modlitbová iniciatíva „Kána Galilejská“, ktorá bude trvať počas celého októbra 2021. Za výzvou stojí poľský salezián Dominik Chmielewski a ďalší kňaz Teodor Sawielewicz, ktorý je známy z portálu TeoBańkologia.

Cieľom akcie „Kána Galilejská“ je modliť sa za potreby jedného konkrétneho človeka, a takto ho podporiť. Kto sa chce zapojiť do modlitbovej iniciatívy „Kána Galilejská“, ten si vyberie jedného konkrétneho človeka, za ktorého sa bude modliť počas celého mesiaca októbra. Pri výbere sa treba pozerať okolo seba ako Mária, ktorá videla, že na svadbe došlo víno. Treba si teda vybrať jedného človeka a jednu jeho potrebu. Modliť sa je preto možné za niekoho, kto momentálne prechádza ťažkými problémami, alebo je niekto smutný, sklamaný. Môže to byť aj niekto, s kým máme problémy, konflikty alebo je nám niekoho ľúto. Modliť sa dá počas akcie aj za seba, aby Mária pomohla v jednom probléme, tomu kto sa modlí. „Možno je niekto, komu nerozumiete ľudsky, a preto sa oplatí zapojiť modlitbu za túto osobu,“ uvádzajú autori projektu.

Organizátori akcie vyzývajú k dôvere Bohu. „Rozhodnite sa počas celého októbra pre adoráciu Najsvätejšej sviatosti a modlitbu ruženca, ponúknite tieto dve formy modlitby za jednu potrebu blízkeho a čakajte na zázraky Kány Galilejskej,“ napísali.

Čo presne treba urobiť?

1. Myslite na jednu konkrétnu osobu a jednu z jej potrieb, za ktorú sa budete modliť 31 dní. Modlite sa k Duchu Svätému s Máriou, aby ste videli jeho potrebu a počuli Božie volanie, aby ste sa zúčastnili na „Káne Galilejskej“.

2. Modlite sa denne na úmysel tohto človeka a pre jeho potrebu jednu časť ruženca (5 desiatkov). Vyberte si akúkoľvek časť ruženca, podľa vašej inšpirácie.

3. Adorácia v kostole, robte to aspoň 30 minút týždenne, môžete si polhodinu rozdeliť na jednotlivé dni.

Myšlienka tejto iniciatívy spočíva v tom, že sa modlíte každý deň, dôsledne za vyvolenú osobu a jej jediný problém v obrovskej komunite ľudí, ktorí budú robiť to isté zároveň. Ak v daný deň zanedbávate ruženec, mali by ste si ho nahradiť ďalším. Podobne aj v prípade adorácie počas týždňa - by ste mali nedostatok vynahradiť v priebehu budúceho týždňa. Prečo je to tak? „Vytrvalú modlitbu urobí Boh fungujúcou: zmení na prvom mieste vás, uspokojí vaše potreby, naučí vás pozerať sa na svet očami Márie a cez reťaz ružencových zrniečok premení vaše okolie a vzťahy, ktoré ste nadviazali. Verte aj v to, že vyrieši alebo zmení problémy niekoho, za koho sa rozhodnete modliť v rámci kampane:“ Kána Galilejská - modlitba pre potreby blízkeho“ v najlepšom čase a najlepším spôsobom,“ napísali organizátori modlitbovej akcie.( TK KBS, rp; pz ) 20210930026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]