[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Slovenská katolícka charita rozdala deťom 45 000 školských pomôcok
P:3, 28. 09. 2021 15:15, DOM

Bratislava 28. septembra (TK KBS) Slovenská katolícka charita pomáha žiakom z celého Slovenska doplniť chýbajúce školské potreby. Počas 12-teho ročníka odovzdala 45 tisíc školských pomôcok. „Vďaka vám odišlo naše dieťa do školy pripravené, veľmi nám to pomohlo.“ Aj týmito slovami ďakujú rodičia žiakov za pomoc, ktorú dostali v Zbierke školských pomôcok.

Pomoc na ceste za vzdelaním

Na začiatku školského roka trápia rodičov okrem zoznamov školských potrieb rôzne školské poplatky, platby za krúžky alebo finančne náročné učebnice a pracovné zošity. Tieto výdavky sú spoločné tak pre rodiny, ktoré nemajú finančnú rezervu, ako aj pre tie, ktoré už žijú v chudobe a nedostatočných sociálno-ekonomických podmienkach, čo nevyhnutne vplýva aj na ich deti.

„Práve v Charite sa stretávame s rodinami, ktorým často chýbajú prostriedky aj na zaplatenie cesty do školy. Ide o rodiny v hmotnej núdzi, čo ich stavia do nezávideniahodnej situácie. Kiežby žiaden rodič nemusel vyberať medzi vzdelaním pre svoje dieťa a jedlom či drevom na vyhriatie bývania,“ hovorí Simona Petrušová z charitného centra v Piešťanoch. „Zbierka však pomáha aj množstvu rodičov, o ktorých nemusíme vedieť, že trpia núdzou, pretože to na prvý pohľad nie je poznať. Aj v ich mene ďakujeme všetkým darcom za pomoc.“

Len v Piešťanoch pomohli darované školské pomôcky viac než 20 rodinám. Pomôckam sa potešila mamička – samoživiteľka s piatimi deťmi alebo prváčka Lenka, o ktorú sa stará  babka  predávajúca Nota Bene. Nová školská taška je pre ňu nielen dôvodom radosti do školy, znamená aj odstránenie strachu z toho, že bude vyčnievať z radu spolužiakov, ktorí netrpia nedostatkom tak ako jej rodina. 

Bratislava, skolske pomocky, charita

Charitné dielo tvoria darcovia

Do zbierky sa zapojilo niekoľko škôl, samospráv, farností a firiem, no najmä stovky jednotlivcov, ktorí sa rozhodli podporiť myšlienku pomoci deťom. Záštitu nad zbierkou prevzal primátor hlavného mesta SR Bratislavy Matúš Vallo a zástupcov Slovenskej katolíckej charity prijala v Prezidentskom paláci aj samotná prezidentka SR Zuzana Čaputová, ktorá nielen darovala niekoľko plných školských tašiek, ale aj finančne podporila sociálne štipendium pre školákov.

„Vďaka darom zo Zbierky školských pomôcok sme aj my prispeli k radosti žiakov a uľahčili im nástup do školy. Ďakujeme všetkým darcom za spoluúčasť na charitnom diele lásky a pomoci našim najmenším,“ odkazuje Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Zbierku školských pomôcok, ktorá prebieha každý rok od 1. júna do 15. septembra, organizuje Slovenská katolícka charita v koordinácii s 10 diecéznymi a arcidiecéznymi charitami. Súčasťou 12. ročníka zbierky je Sociálne štipendium pre školákov, v ktorom sa vyzbieralo vyše 15 000 €. Použité budú na zaplatenie základných potrieb detí, ale aj krúžkov, doučovania a školských výletov.

TK KBS informovala Monika Molnárová( TK KBS, mmo, ml; pz ) 20210928023   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]