[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 21. 07. 2024   Meniny má Daniel      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred chrámom vo Vrábľoch prijalo sviatosť birmovania 91 mladých
P:3, 27. 09. 2021 14:27, DOM

Vráble 27. septembra (TK KBS) V zelenej oáze parku pred farským kostolom Preblahoslavenej Panny Márie vo Vrábľoch, sa v nedeľu 26. septembra 2021 uskutočnila birmovná slávnosť vrábeľskej farnosti. Po koronavírusovou pandémiou sťaženej duchovnej príprave sa 91 mladých chlapcov a dievčat z Vrábel, Klasova, Dolného Ohaja a Dyčky nakoniec dočkalo dňa, keď prijatím sviatosti birmovania prekročia prah kresťanskej dospelosti.

Slávnostnú svätú omšu pri tejto príležitosti na vonkajšom oltári pred kostolom celebroval nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák spolu s miestnym dekanom a farárom Vdp. Milošom Krasňanským a ďalšími kňazmi. Ešte skôr, ako im Mons. Judák za asistencie birmovných rodičov a v prítomnosti najbližších príbuzných vyslúžil sviatosť birmovania, prihovoril sa im s myšlienkami, v ktorých priblížil úlohu Ducha Svätého ako pomocníka, priateľa a Tešiteľa v živote kresťana, a pripomenul vážnosť a význam sviatosti kresťanskej dospelosti, ktorá zaväzuje každého dospelého kresťana k aktívnemu životu vo viere, a k dôstojnému a morálnemu životu v rámci spoločnosti.

Povzbudil birmovancov k tomu, aby prijatím sviatosti birmovania neskončila ich aktivita v živote viery, ale aby sa snažili naďalej spolupracovať s Duchom Svätým na svojom raste a svojej duchovnej formácii, aby ich bolo vidieť a cítiť v živote ako kresťanov všade tam, kde sa budú nachádzať. Pozval ich k nasledovaniu príkladu bl. Carla Acutisa, ktorý bol ako mladý človek v dnešnej digitálnej a modernej dobe preniknutý hlbokou vierou, a môže byť vzorom pre mnohých dnešných mladých ľudí.

V  závere príhovoru biskup Judák birmovancom zaželal, aby mali dlhý a krásny život, aby sa nezriekali svojich snov, aby sa do budúcnosti dívali s nádejou. Aby boli podľa slov pápeža Františka zakorenení vo viere, aby si zachovali svoju identitu, aby boli hrdí kresťania katolíci. Aby svojim životom ukazovali iným, kde je pravda podľa Ježišovej školy.

V tomto duchu sa biskup Judák obrátil aj na birmovných rodičov, aby popri rodičoch tiež pomáhali birmovancom a boli im oporou. Birmovná slávnosť vo Vrábľoch, ktorá sa konala v exteriéroch pre pandemické opatrenia, zanechala v účastníkoch hlboké dojmy a duchovné zážitky, ktoré budú túto chvíľu všetkým ešte dlho pripomínať.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu, ml; pz ) 20210927041   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]