[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 23. 06. 2024   Meniny má Sidónia      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

eRko pripravilo v lete vyše 100 táborov pre približne 5 000 účastníkov
P:3, 20. 09. 2021 11:55, DOM

Bratislava 20. septembra (TK KBS) eRko - Hnutie kresťanských spoločenstiev detí pripravilo v lete viac ako 100 detských podujatí, z toho bolo 28 denných táborov a 77 pobytových. Zo 77 pobytových táborov bolo približne 15 kratších podujatí a zvyšné boli klasické týždňové letné tábory. Na letných podujatiach eRka sa zúčastnilo približne 5 000 účastníkov, z toho viac ako 1 000 animátorov a dobrovoľníkov. Počas leta uskutočnili eRkári a eRkárky aj viacero jednodňových podujatí pre deti. 

Teší nás, že také množstvo dobrovoľníkov venovalo svoj voľný čas deťom a pripravilo pre ne nezabudnuteľné letné zážitky. Deti potrebovali ako soľ spoločný radostný čas v spoločenstve, kedy si mohli oddýchnuť, vyšantiť sa, ale i naučiť sa niečo nové či duchovne načerpať. Pri organizácii letných podujatí sme veľmi dbali na hygienické opatrenia, nariadenia Úradu verejného zdravotníctva sme pre naše tábory dokonca ešte sprísnili. Hlavných vedúcich táborov sme podporovali v zodpovednom dodržiavaní pravidiel. Aj vďaka tomu sme nezaznamenali na žiadnom z našich táborov prípady šírenia vírusu COVID-19 a deti sa tak vrátili domov zdravé.“ približuje Jozef Korený, zodpovedný za eRko tábory.    

Deti sa na tábor veľmi tešili a veľmi sa im na ňom páčilo. Myslím, že tábor prospel najmä tým deťom, ktoré sa kvôli pandémii nemohli dlhšie stretávať so svojimi kamarátmi či trávili veľa času pred obrazovkami. Tábor bol príjemne strávený čas aj pre nás animátorov. Spolu s deťmi sme boli na výlete, hrali sme sa rôzne hry, ale i modlili. S táborovými deťmi zostávame v kontakte aj nadalej, nakoľko v novom školskom roku znovu rozbiehame stretká.“ dodáva hlavná vedúca jedného z eRko táborov Barbora Gejdošová. 

Aj touto cestou eRko ďakuje všetkým organizátorom táborov za to, že aj v tejto neľahkej dobe a aj napriek náročnej epidemickej situácii mali odvahu zorganizovať letné podujatia pre deti. Fotografie z eRko táborov nájdu záujemcovia na webe eRka v sekcii galéria. eRko je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Letné tábory sú vyvrcholením celoročného stretávania v spoločenstvách a stávajú sa motiváciou pre zapojenie sa ďalších detí do pravidelných aktivít eRka. Viac o aktivitách eRka nájdete na webe www.erko.sk.

TK KBS informoval Boris Kollár( TK KBS, bko, ml; pz ) 20210920047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]