[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 06. 2023   Meniny má Róbert      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Vo farnosti Kežmarok vyhodnotili aktivitu „Leto s Božím slovom“
P:3, 20. 09. 2021 11:08, DOM

Kežmarok 20. septembra (TK KBS) Počas letných mesiacov prebehla vo farnosti Kežmarok pastoračná aktivita „Leto s Božím slovom“. Veriaci čítali Evanjelium podľa Lukáša a tamojší kňazi im vždy pripravili aj kontrolné otázky. Celkovo odpovedali na 8 súťažných otázok, ktoré sa dotýkali Lukášovho evanjelia.

Uplynulú nedeľu sa uskutočnilo vyhodnotenie v rámci popoludňajšej pobožnosti v kežmarskej Bazilike minor sv. Kríža. Zhromaždení sa najskôr pomodlili Korunku k Božiemu milosrdenstvu. Po jej skončení sa prítomným prihovoril František Trstenský, farár a dekan v Kežmarku. Priblížil význam a posolstvo Evanjelia podľa Lukáša.

„Lukášovo evanjelium sa nazýva aj evanjeliom milosrdenstva. Obsahuje nádherné texty o milosrdnom Samaritánovi, emazských učeníkoch, márnotratnom synovi, stratenej ovci... Ako zdôrazňuje často terajší Svätý Otec František, Boh sa nikdy neunaví hľadaním človeka.

Povzbudzujem všetkých prečítať toto evanjelium aj z toho dôvodu, že od nového cirkevného roka v nedeľnej bohoslužbe slova budú zaznievať úryvky práve z tohto novozákonného spisu. Božie slovo tak bude už prítomné v našej mysli a srdci, aby sme mu ešte lepšie porozumeli a uvádzali do života,“ vysvetľuje František Trstenský.

Do odpovedí sa v kežmarskej farnosti zapojilo viac ako 50 veriacich. Odpovede počas leta posielali prostredníctvom farskej webstránky alebo priniesli priamo do baziliky. Každý z nich dostal v závere nedeľného stretnutia drobnú odmenu.( TK KBS, ft, ml; pz ) 20210920043   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]