[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 27. 10. 2021   Meniny má Sabína       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach – Ťahanovciach oslávili 20. výročie postavenia chrámu
P:3, 20. 09. 2021 10:00, DOMGréckokatolícka cirkev, farnosť bl. hieromučeníkov P. P. Gojdiča a M. D. Trčku v Košiciach na Sídlisku Ťahanovce slávila v nedeľu po Povýšení svätého Kríža 20. výročie zriadenia a postavenia chrámu.  Hlavným slúžiteľom bol vladyka Cyril Vasiľ SJ, košický eparchiálny biskup, za účasti mnohých kňazov, ktorí tvorili históriu farnosti.

Foto: Sofia Mikulova


Košice 20. septembra (TK KBS) Gréckokatolícka cirkev, farnosť bl. hieromučeníkov P. P. Gojdiča a M. D. Trčku v Košiciach na Sídlisku Ťahanovce slávila v nedeľu po Povýšení svätého Kríža 20. výročie zriadenia a postavenia chrámu.  Hlavným slúžiteľom bol vladyka Cyril Vasiľ SJ, košický eparchiálny biskup, za účasti mnohých kňazov, ktorí tvorili históriu farnosti. Pri tejto príležitosti vladyka vo svojej homílii zdôraznil aktuálnosť a potrebu boja o večnosť, ako aj o dušu každého človeka. Rovnako vyzdvihol samotný spôsob života patrónov farnosti, ktorí vzali svoj kríž a kráčali za Kristom aj napriek možnosti lepšieho výberu. Veriacich povzbudil k snahe o záchranu vlastného života prijatím obrazu Kristovho kríža, aj keby ich to malo stáť stratu tohto sveta či života.

V priebehu svätej liturgie Martin Mráz, kancelár, tajomník biskupa a tlačový hovorca Gréckokatolíckej eparchie Košice, prečítal dekrét, v ktorom vyjadril poďakovanie Martinovi Mikulovi, miestnemu farárovi a ako prejav vďačnosti za jeho službu Kristovej cirkvi i vzácny prínos k budovaniu Košickej eparchie mu vladyka Cyril udelil titul protojerej a právo nosiť zlatý kríž.

Prípravou na slávenie 20. výročia boli predošlé tri tematické roky slávené vo farnosti, ktorých náplňou boli témy Božie slovo, liturgia a sväté tajomstvá, aby tak mali veriaci možnosť viac spoznávať hĺbku a pravý zmysel týchto duchovných darov. Dôležitosť jednotlivca pre farské spoločenstvo a jeho úlohu v ňom boli veriacim približované nie len na pravidelných modlitbových stretnutiach, ale aj na mnohých aktivitách pre rodiny, deti a mládež, ktoré obohacovali pastoračný život farnosti.( TK KBS, ts ke; rp ) 20210920034   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]