[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Svedectvo Martina Kramaru po skúsenosti s návštevou Svätého Otca
P:3, 18. 09. 2021 12:50, DOM

Bratislava 18. septembra (RV) Po apoštolskej ceste pápeža Františka na Slovensku bude nasledovať ako konkrétne ovocie charitatívna zbierka pre Kubu. Slovenskí biskupi ju vyhlásia v najbližšiu nedeľu a potrvá od 26. septembra do konca kalendárneho roka. Hľadajú tiež možnosť zorganizovania ďakovnej púte do Ríma, ako je tradíciou po apoštolských cestách pápeža. Pripravuje sa súborné vydanie textov príhovorov Svätého Otca.

V dňoch po apoštolskej ceste sa organizátori realizácie pápežskej návštevy venujú analýze reakcií, ktoré prišli od ľudí. Riaditeľ Tlačovej kancelárie Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara, ktorý bol zodpovedný za komunikačnú a mediálnu stránku návštevy pápeža Františka na Slovensku, sa pre Vatikánsky rozhlas podelil s celkom mimoriadnymi skúsenosťami z organizovania podujatia, ktoré sa vyznačovalo obrovskou účasťou novinárov, presahujúcou počet 600.

Ilustruje zážitky z hektického zápasu s výzvou zabezpečiť servis pre tak vysoký počet novinárov. Dosvedčuje vysokú novinársku kultúru a profesionalitu zahraničných novinárov, ktorí prišli odborne pripravení a vysoko motivovaní. Delí sa i so svedectvom o prejave duchovnej zrelosti vo vzťahu k Eucharistii u jedného z mladých dobrovoľníkov v Košiciach. V rozhovore, ktorý prinášame v podobe podcastu, Martin Kramara vyslovuje poďakovanie a ocenenie za obetavú službu a spoluprácu pri realizácii apoštolskej cesty zo strany rozličných zainteresovaných zložiek.

Rozhovor s Martinom Kramarom po návšteve pápeža Františka na Slovensku

Zdroj: Vatican News / Jozef Bartkovjak, SJ

 ( TK KBS, RV jb; ml ) 20210918006   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]