[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 15. 07. 2024   Meniny má Henrich      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Sestra z Argentíny odovzdá pápežovi kyticu a pozdraví ho v jeho materčine
P:3, 10. 09. 2021 18:12, DOM

Bratislava 10. septembra (TK KBS) Okrem zástupcov vedenia Konferencie vyšších rehoľných predstavených – predsedu P. Václava Hypiusa, CSsR a zástupkyne predsedu sr. Agnesy Jenčíkovej, CJ, osobne pozdraví pápeža pri stretnutí v Katedrále sv. Martina v Bratislave aj sr. Ceferina del Valle Bordón, ktorú na Slovensku poznáme pod menom sr. Paola Bordón.

Sr. Paola pochádza z Tucumán, z mesta na severe Argentíny. Je rehoľnou sestrou z Kongregácie sestier Panny Márie Útechy a od roku 2007 pôsobí na Slovensku.

Kongregácia má na Slovensku dve komunity, jednu v Nitre, kde sa sestry venujú mladým na internáte pre študentky; a v Žiline, kde pôsobí takmer 12 rokov aj sr. Paola. V komunite v Žiline sú aktuálne tri sestry, dve sú sociálne pracovníčky, pracujú s ľuďmi bez domova a v krízových situáciách. Donedávna tu rehoľa spravovala nocľaháreň pre ženy z ulice, od mája tohto roku patrí dielo pod Diecéznu charitu Žilina (DCHZA). Tam aj pokračuje činnosť sestier a ich misia v práci s chudobnými.

Ako nám sr. Paola povedala, veľmi sa teší, že Svätý Otec prichádza na Slovensko a dodala: „Pontifikát Svätého Otca Františka vnímam istým spôsobom ako Evanjelium o ľudskosti, bratstve, milosrdenstve a Otcovom srdci, ktoré je otvorené pre každého človeka na Zemi. Svätý Otec stále zdôrazňuje, že Evanjelium je živé, neustále hovorí v našej histórii, mení ju a premieňa. Veľmi ma oslovuje napr. encyklika Fratelli Tutti, jej 67 bod: ‘Je možné nanovo vytvoriť spoločenstvo počnúc mužmi a ženami, ktorí prijali krehkosť druhých za vlastnú a nedovolia, aby sa budovala spoločnosť, ktorá niekoho odstrkuje, ale stávajú sa blížnymi, dvíhajú a rehabilitujú padnutého človeka, aby bolo dobro spoločné,“ dopĺňa sestra Paola.

Zdroj: kvrps.sk / sr. Jana Kurkinová, FMA( TK KBS, kvrps, jku, ml; pz ) 20210910079   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]