[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 01. 06. 2023   Meniny má MDD, Žaneta      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred návštevou pápeža Františka na Slovensku vyšla poštová známka
P:3, 10. 09. 2021 12:15, DOM

Bratislava 10. septembra (TK KBS) Pred návštevou pápeža Františka na Slovensku vyšla nová poštová známka. V nominálnej hodnote 1,20 eura ju vydala Slovenská pošta. Vyšla v náklade 4000 kusov. Jej návrh vytvoril Peter Nosáľ. Obsahuje usmievavú tvár pápeža Františka v troch odtieňoch, pápežský erb, dátum a miesta návštevy, ktoré navštívi Svätý Otec. Do života ju dnes uviedli a požehnali v Dome Quo Vadis v Bratislave.

Pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku v dňoch 12. - 15. septembra Slovenská pošta vydala 10. septembra poštovú známku v nominálnej hodnote 1,20 eura.

„Svätý Otec, ktorý sa na nás usmieva z poštovej známky, je Svätý Otec, ktorý hovorí - v tom prenesenom, symbolickom zmysle slova - áno, mojím posolstvom je, aby ste vzájomne komunikovali, aby ste si vzájomne zdieľali vaše radosti, starosti, skúsenosti, aby ste sa vzájomne empaticky počúvali, aby ste boli jeden voči druhému naozaj ľudia zomknutí v jednote, láske, dobroprajnosti a solidarite,“ povedal pri prezentácii poštovej známky bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko. Vyjadril radosť nad tým že táto iniciatíva vznikla, poďakoval za ňu a novú známku požehnal.

„Kto dostane poštu a obálku s takouto známkou, už tam bude svedectvo, ktoré nám odkazuje pápež František. Symbolické je to, že tam vidíme tvár, ktorá je umelecky vypracovaná, vytlačená, viditeľná dvojrozmerne. My uvidíme v nedeľu uvidíme pápeža Františka trojrozmerne (3D). Potom sa s ním rozlúčime, ale táto známka tu ostane ako pripomienka na toto stretnutie,“ uviedol biskup Haľko. „Prajem tejto známke, aby pre tých, ktorí sa na ňu budú pozerať, bola obohatením a pripomeinkou niečoho, čo sa dá dohľadať v ďalších materiáloch, ktoré zaznamenajú jeho návštevu na Slovensku,“ dodal.

Vydávanie poštových známok k návšteve Svätého Otca má na Slovensku dlhodobú tradíciu, povedal riaditeľ úseku generálneho riaditeľa Slovenskej pošty Teodor Kvapil. Samostatnú emisiu známok vydala pošta pri príležitosti návštev Jána Pavla II. na Slovensku (v roku 1995 a 2003) a pri svätom poľskom pápežovi boli aj ďalšie dve emisie - jedna v roku 2011 pri príležitosti jeho blahorečenia a druhá v minulom roku - pri 100. výročí jeho narodenia. „Som hrdý, že túto poštovú známku uvádzame do života, ktorá usmiatu tvár Svätého Otca bude roznášať zo Slovenska do celého sveta,“ uviedol.

Prezentáciu poštovej známky moderoval predseda Spoločenstva kresťanskej filatelie na Slovensku sv. Gabriel kňaz Ján Vallo. Zorganizovali ju Bratislavská arcidiecéza, Slovenská pošta, a. s. a Spoločenstvo Sv. Gabriel.

K správe bolo vydané FOTO.( TK KBS, ml; pz ) 20210910067   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]