[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Tešiteľ Faustin túži vytvoriť spoločenstvo veriacich s hlavou Cirkvi
P:3, 10. 09. 2021 10:40, DOM

Bratislava 10. septembra (TK KBS) Predstavený komunity Kongregácie bratov tešiteľov z Gethseman v Marianke  páter Faustin bol veľmi prekvapený, keď sa dozvedel, že pápež príde práve na Slovensko. Ako povedal pre Tlačovú kanceláriu KBS, Slováci sú malý národ, a pápež všimol práve nás. „Je to veľké povzbudenie pre nás veriacich. Škoda, že jeho návšteva prebieha práve v čase pandémie, keď nič nie je isté, keď sa museli zaviesť viaceré opatrenia, a nie každý si môže dovoliť osobne sa zúčastniť na programe,“ povedal.

Faustinovi je ľúto, že príchod "Pápeža Nádeje" akým pre neho je súčasný Svätý Otec je zneužívaný, predstavovaný v negatívnom svetle, a do konca sa obviňuje Cirkev alebo samotný pápež, kvôli priebehu náročnej organizácie, čo osobne zažil počas súkromných rozhovorov. Vždy keď prichádza niekto dôležitý, a pápež je pre nás katolíkov veľmi dôležitý, malo by nás to povzbudiť k jednote. „Veľa krát to prinieslo rozdelenie nielen do spoločnosti ako takej, ale aj do farnosti či do rodín,“ zdôraznil.

Faustin mal možnosť byť na osobnej audiencii vo Vatikáne, ale aj tak sa osobne zúčastní na stretnutí v Dóme sv. Martina, kde bol pozvaný ako predstavený komunity v Marianke, a tiež na svätej omši v Šaštíne. „Dlho som uvažoval, či ísť na púť do Šaština, keď sa už stretnem s pápežom v pondelok 13. septembra. Povedal som si však, že je to jedinečná príležitosť, ktorá sa so súčasným pápežom už nezopakuje, aj keď sa modlíme za dlhé roky života Svätého Otca,“ priznal.

Stretnutie má pre neho veľmi duchovný, nielen zážitkový charakter. „Nejdem ani na jeden bod programu s túžbou stretnúť samotného pápeža ako takého, ale idem s túžbou vytvoriť spoločenstvo nás veriacich s hlavou Katolíckej cirkvi. Bez pápeža nie sme "Katolícka Cirkev". Pápež ako hlava katolíckej cirkvi, je ten, ktorý nás spája v rodine veriacich v Krista, a ja chcem osobne byť súčasťou veriacich katolíkov na Slovensku,“ zdôraznil.

Veľa sa podľa Faustina hovorí, že je málo prihlásených ľudí na stretnutia s pápežom. „Ja si hovorím, že tí, ktorých pozve Sedembolestná Panna Mária tam prídu, či už osobne, duchovne alebo cez masmédiá. Každý bude súčasťou veľkého spoločenstva veriacich, ktorí majú túžbu patriť do Katolíckej cirkvi nielen pasívne, ale aj aktívne cez vyjadrenie svojej viery, nábožnosti a spojenia s hlavou Katolíckej cirkvi,“ uviedol.

Páter Faustin sa modlí, aby návšteva Svätého Otca priniesla bohaté duchovné ovocie pre Slovensko.  „Už sa nemôžem dočkať požehnania od Svätého Otca Františka,“ dodal.( TK KBS, rp; pz ) 20210910063   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]