[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Láska vždy dáva život, hovorí pápež k Roku Rodiny Amoris laetitia
P:3, 08. 09. 2021 18:21, DOMBratislava 8. septembra (TK KBS) TV LUX prináša šieste zo série desiatich videokatechéz, ktoré sú venované rodinám v príprave na budúcoročné Svetové stretnutie rodín v Ríme. Ide o súčasť aktivity „Kráčajme spolu“. Jej názov je Misijná konverzia na budovanie spojenectva medzi rodinami.

„Láska vždy dáva život. Manželská láska sa nevyčerpáva len medzi manželmi, ale vzniká z nej rodina," prihovára sa pápež František. V najnovšom videu, ktoré pripravuje vatikánske Diskastérium pre laikov, rodinu a život v rámci Roku rodiny Amoris laetitia, zaznieva svedectvo talianskych manželov Enrica a Francescy Da Ponte, 28 ročných manželov, ktorí hovoria o svojej skúsenosti neplodnosti: „V prvých rokoch manželstva, po dvoch spontánnych potratoch a dvoch operáciách maternice mi lekári povedali, že som neplodná. Vďaka týmto siedmym rokom utrpenia, počas ktorých sme pocítili podporu Cirkvi, nášho neokatechumenátneho spoločenstva i našich katechistov sme pocítili, že Boh nás volá, aby sme boli plodní, aby sme sa otvorili životu...“ Dnes majú sedem detí a v roku 2005 odišli poslaní pápežom Benediktom XVI. ako rodina na misiu do amerického Bridgeportu.

Projekt „10 videí Amoris laetitia“ je projektom Dikastéria pre laikov, život a rodinu vo Vatikáne, ktorý vznikol v rámci Roka rodiny Amoris laetitia, ktorý pápež František vyhlásil od 19. marca 2021 do 26. júna 2022 ako prípravný rok na X. Svetové stretnutie rodín, ktoré bude o rok v Ríme a bude sa zaoberať témou: Rodinná láska: povolanie a cesta k svätosti. Tieto katechézy môžu byť príležitosťou na duchovnú prípravu rodín na návštevu pápeža Franiška na Slovensku. Každé z videí pápeža obsahuje 3-4 jednoduché a vťahujúce katechézy, ktoré reflektujú tému povolania manželov k láske a svätosti. Dnes Rada KBS pre rodinu zverejnila už v poradí 20-tu katechézu. Všetky videá a ketechézy sú na stránke rodina.kbs.sk.

Apoštolská exhortácia Amoris laetitia má v úmysle jednoduchým a konkrétnym jazykom osloviť celú Cirkev a osobitným spôsobom kresťanské rodiny. Odporúčaním pápeža Františka je nečítať exhortáciu unáhlene, ale„ prehlbovať ju trpezlivo“ rozvíjajúc najzaujímavejšie témy. „Dúfam, že každý na základe čítania pocíti povolanie s láskou sa starať o život rodín, pretože ony „nie sú problémom, ale predovšetkým príležitosťou“. (AL 7)

TK KBS informovala Rada KBS pre rodinu( TK KBS, rpr; ml ) 20210908059   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]