[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 23. 07. 2024   Meniny má Oľga      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spoja sily pre pútnikov, ktorí prídu v jubilejnom roku 2025 do Ríma
P:3, 07. 09. 2021 19:30, ZAH

Vatikán 7. septembra (RV CZ) Správcovia pútnych ciest Via Romea Strava, Via Francigena a Via Roea germanica sa v sobotu 11.septembra stretnú v Ríme, aby za účasti štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina, podpísali memorandum o spolupráci a partnerstve. Cieľom projektu je podporiť vzájomnú spoluprácu pre službu pútnikom z celej Európy, ktorí sa v budúcom jubilejnom roku vydajú na cestu do Ríma.

Púte sa praktizovali najviac v stredoveku, dnes zažívajú znovuobjavenie a to i vďaka rastúcemu záujmu o spiritualitu. Tlačové prehlásenie Svätej stolice, ktorá predstavila sobotnú iniciatívu a nesie názov “Spoločná cesta začína dnes”, uvádza slová kardinála Pietra Parolina: „Pútnik sa vydáva na cestu a prichádza na posvätné miesta v situáciách nádeje alebo utrpenia, v čase radosti alebo zmätku, vďakyvzdávania, obáv, neistoty alebo krehkosti. Veľa z týchto skúseností sa premietajú do najpálčivejších otázok existencie. A v Kristovi nachádzajú odpoveď”.

Práve vatikánsky štátny sekretár udelí zvláštne požehnanie účastníkom sobotného stretnutia, pri ktorom bude podpísané momerandum o porozumení medzi organizáciami, ktoré sa starajú o hlavné Rímske pútne cesty (Romee Maggiori): Francigena, Romea Germanica a Romea Strata, ktoré spolu zahŕňajú približne pätnásť európskych štátov.

Táto dohoda má podporiť spoluprácu a vytvoriť spoluprácu v službách pútnikom, ktorí sa pešo, na bicykli alebo iným spôsobom, vydajú z celej Európy do Ríma v roku 2025 z príležitosti jubilea, ktoré vyhlási pápež František, dúfajú správci troch pútnych ciest Massimo Tedeschi (Francigena), Flavio Foietta (Romea Germanica) a don Raimondo Sinibaldi (Romea Strata).

Po pozdrave kardinála Parolina vystúpi Mons. Maurizio Bravi, zástupca Svätej stolice pri Svetovej organizácii cestovného ruchu a v Európskom inštitúte kultúrnych ciest, s krátkou prednáškou nazvanou “Európske kultúrne cesty, dedičstvo s presťanskými prvkami”. Nasledovať bude predstavenie troch pútnych ciest jednotlivými predsedami spravujúcimi nadácie, podpis protokolu a záverečné požehnanie.( TK KBS, RV CZ, hm; ml ) 20210907063   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]