[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 10. 2021   Meniny má Demeter       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Košiciach bola cez víkend eparchiálna odpustová slávnosť
P:3, 06. 09. 2021 10:28, DOMPočas uplynulého víkendu 4. – 5. septembra 2021 sa v katedrále Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach uskutočnila eparchiálna odpustová slávnosť.

Foto: Samuel David Bombar


Košice 6. septembra (TK KBS) Počas uplynulého víkendu 4. – 5. septembra 2021 sa v katedrále Narodenia presvätej Bohorodičky v Košiciach uskutočnila eparchiálna odpustová slávnosť. Program začal v sobotu slávením Veľkej večierne s lítijou, po ktorej nasledovala archijerejská svätá liturgia. Košický eparchiálny biskup vladyka Cyril Vasiľ SJ, vo svojej homílii vyzdvihol Máriu ako tú, ktorá sa stala chrámom prebývania Krista, a zároveň pripomenul, že všetky aspekty Božieho posväcovania v ľudskom živote sa prelínajú v Máriinom narodení, materstve a svätosti, ktoré sú predobrazom Cirkvi, ako základného nového Božieho kameňa. Po svätej liturgii program pokračoval duchovným pásmom, ktoré retrospektívne priblížilo eparchiálnu púť do Ríma s klokočovskou ikonou presvätej Bohorodičky, a súčasne vladyka Cyril priblížil program nadchádzajúcej návštevy Svätého otca Františka na Slovensku. Nasledoval Akatist k svätému Jozefovi, Malé povečerie a Eucharistická adorácia.

Vyvrcholením odpustovej slávnosti bola nedeľná archijerejská svätá liturgia, ktorej slávnostným kazateľom bol vladyka Marián Andrej Pacák emeritný biskup z Toronta (Kanada). Všetkých prítomných povzbudil k obnoveniu viery a prehĺbeniu úcty k presvätej Bohorodičke, ktorá má pevné miesto v histórii našej spásy. Vladyka Marián Andrej v súvislosti s príchodom pápeža Františka na Slovensko poukázal na fakt, že sám pápež patrí k veľkým mariánskym ctiteľom. Po slávnostnej svätej liturgii vladyka Cyril poďakoval vladykovi Mariánovi Andrejovi za jeho slová a zároveň poďakoval všetkým tým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a organizácii odpustovej slávnosti.

Celú slávnosť spevom doprevádzal miešaný zbor pozostávajúci z niekoľkých gréckokatolíckych speváckych zborov, ktorý bude spievať aj na liturgii s pápežom Františkom v Prešove.( TK KBS, ts ke, gs; rp ) 20210906044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]