[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 04. 2024   Meniny má Marek      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  apríl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Spolok sv. Vojtecha víta Svätého Otca knihou O nerestiach a čnostiach
P:3, 03. 09. 2021 14:05, DOM

Bratislava 3. septembra (TK KBS) Pri príležitosti návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku vydal Spolok svätého Vojtecha (SSV) knihu rozhovorov pápeža s talianskym novinárom a kňazom Marcom Pozzom O nerestiach a čnostiach.

Ide už o štvrtý cyklus dialógov, tentoraz inšpirovaný nástennými maľbami v Kaplnke Scrovegniovcov v Padove, kde Giotto v 14. storočí znázornil nielen štyri ľudské a tri božské čnosti, ale aj ich protipóly – neresti. „Pápež František je človekom, ktorý stojí nohami pevne na zemi a presne tak hovorí o ľudských prednostiach i slabostiach – veľmi otvorene a konkrétne, s nádejou, že nerestiam sa môžeme postaviť čelom a aj za čnosťami sa môže skrývať nástraha,“ hovorí riaditeľ Spolku svätého Vojtecha Ivan Šulík, ktorý zároveň povzbudzuje, aby sme si pápeža nielen ctili, ale predovšetkým počúvali a čítali, čo hovorí.

Pápežov nesmierne ľudský a reálny prístup potvrdzuje aj autor knihy Marco Pozza, ktorý v roku 2018 navštívil Slovensko pri príležitosti vydania jeho druhej knihy rozhovorov Zdravas´, Mária: „Pápež František je ľudský v tom najkrajšom zmysle slova. Je človekom v každom ohľade, ale keď sa s ním rozprávate, keď ste v jeho blízkosti, cítite niečo zvláštne, niečo nevysvetliteľné; akoby sa v tele človeka skrýval detský hlas Ducha,“ povedal pre Katolícke noviny.

Pápež a kňaz novinár hovoria o spravodlivosti, mravnej sile, miernosti, rozvážnosti, viere, nádeji a láske v kontraste s nespravodlivosťou, nestálosťou, hnevom, hlúposťou, neverou, zúfalstvom a žiarlivosťou. Krátke svieže dialógy sú obohatené textom pápeža Františka, príbehom Marca Pozzu, zrodeným zo skúsenosti väzenského kaplána a myšlienkami francúzskeho básnika Charla Péguyho o zápase Božej milosti s ľudskou pochabosťou.

Kniha je dostupná v obchodnej sieti Spolku svätého Vojtecha, internetovom obchode eVojtech.sk a noví predplatitelia Katolíckych novín ju tento rok získajú ako darček.

TK KBS informovala Martina Grochálová( TK KBS, mrg, ml; pz ) 20210903028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]