[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 26. 10. 2021   Meniny má Demeter       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Slovensku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pred návštevou pápeža sa veriacim v Kežmarku prihovorí listom dekan
P:3, 02. 09. 2021 12:30, DOMKežmarok 2. augusta (TK KBS) Po skončení obdobia letných prázdnin a dovoleniek  sa veriacim v Kežmarku v najbližšiu nedeľu prihovorí svojím listom ich farár a dekan František Trstenský.

Prvou témou jeho listu je návšteva pápeža Františka na Slovensku. „Svätý Otec nepríde, aby nám hovoril, čo by sme radi počuli, ale príde ohlasovať pravdu evanjelia. Verím, že vedený Duchom Svätým nám pripomenie aj to, akým spôsobom veriaci a celá spoločnosť na Slovensku máme budovať naše vzťahy a ku ktorým hodnotám je potrebné znova sa vrátiť. Povzbudzujem Vás k otvorenosti mysle a srdca,“ píše kežmarský farár.

V ďalšej časti svojho listu sa zameral na motto pápežovej návštevy: „S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom.“ „Prijmime toto motto do našich domácností, do našich rodín a vzťahov ako celoživotné predsavzatie. Jozef a Mária nás učia dôvere v Božie konanie aj v situáciách, ktoré nás zaskočia a nájdu nepripravených... Pamätajme na to, že hodnoty, ktorých sa pridržiavame, držia aj nás. Mária s Jozefom sa vo svojom živote pridŕžali hodnoty Boha bez ohľadu na okolnosti, dobu a miesto, kde žili, či to bol Nazaret, Betlehem, alebo Egypt. Premýšľajme, akých hodnôt sa držíme my,“ upozorňuje svojich farníkov František Trstenský.

Druhou témou listu je farnosť. Kežmarský farár vyzýva veriacich, aby neboli spoločenstvom, kde sa jeden na druhého mračia, ohovárajú, alebo si ubližujú. „Buďme spoločenstvom, v ktorom sa navzájom povzbudzujeme, jeden druhému pomáhame, nesieme si vzájomne bremená, spolu sa radujeme a keď treba, tak aj spolu plačeme,“ radí duchovný otec.

V závere listu kladie za vzor komunitu prvých kresťanov. Podľa biblickej knihy Skutkov apoštolov prví Ježišovi učeníci sa schádzali na lámaní chleba, čo je označenie pre svätú omšu a  stretávali sa po domoch. Presne to je život vo farnosti. „Schádzame sa v kostole na svätej omši a potom žijeme v našich domácnostiach a na verejnosti a usilujeme sa prakticky uskutočňovať našu vieru – modlíme sa, čítame Sväté písmo, navzájom si pomáhame, odpúšťame si. Prosím, všetci si zachovajte otvorenosť pre sviatosti, túžbu duchovne rásť a  učiť sa,“ zakončuje svoj list kežmarský farár.

Záujemcovia si môžu prečítať celé znenie listu na webstránke farnosti www.fara-kezmarok.sk v časti Blog.( TK KBS, ml; pz ) 20210902048   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]