[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 18. 07. 2024   Meniny má Kamila      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na návštevu Svätého Otca na Slovensku sa registrovalo 580 novinárov
P:3, 01. 09. 2021 09:53, PRE

Bratislava 1. septembra (TK KBS) Septembrovú návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku (12. - 15. septembra 2021) chce mapovať 580 novinárov z celého sveta. Vyplýva to z prihlášok registrovaných cez stránku navstevapapeza.sk v sekcii médiá. Prípravný tím návštevy Svätého Otca na Slovensku ukončil registráciu žurnalistov k 31. augustu 2021. So samotným pápežom príde na Slovensko priamo v lietadle 80 novinárov a pracovníkov médií. Budú medzi nimi aj traja Slováci, ktorí zastupujú dve redakcie.  

„Svetový deň komunikačných prostriedkov, ku ktorému ponúka svoje posolstvo Svätý Otec, má tento rok tému z Jánovho evanjelia: «Poď a uvidíš!» (Jn 1,46) Sme radi, že o návštevu Svätého Otca je taký záujem novinárov. My im chceme byť nápomocní. Tešíme sa na nich a zároveň prosíme o vzájomné pochopenie a spoluprácu. Veríme, že aj cez prácu médií sa Boh dotkne mnohých ľudí, čitateľov, poslucháčov, divákov," reagoval zodpovedný za médiá Martin Kramara. 

::Text posolstva k svetovému dňu masmédií 2021::

Zároveň dodal, že po uzavretí registrácií prípravný tím návštevy odošle novinárom prvé informácie. „O tom, akým spôsobom im budú odovzdané akreditácie a vstupenky na jednotlivé podujatia, ich budeme informovať cez e-mailové adresy, ktoré zadali pri registrácii. V tejto chvíli ešte prebieha overovanie ich plného zaočkovania cez NCZI. "V najbližších dňoch novinárom tiež poskytneme informácie ohľadom tlačového strediska," uviedol Kramara a dodal, že pre žurnalistov chystajú aj informačnú brožúru o logistike návštevy z pohľadu médií.  

Návštevu pápeža Františka na Slovensku budú pokrývať dve skupiny novinárov. Jedna priletí priamo so Svätým Otcom, druhá sa registrovala prostredníctvom stránky navstevapapeza.sk, konkrétne v sekcii médiá, akreditácia. Tá bola otvorená od 1. do 31. augusta 2021. Po tomto dátume kvôli vysokému záujmu už nie je možné akreditovať sa na návštevu pápeža Františka na Slovensku. 

Novinári, ktorí priletia so Svätým Otcom, absolvujú pred návštevou Slovenska aj záverečnú svätú omšu na Eucharistickom kongrese v Budapešti. S pápežom Františkom pocestujú priamo z Ríma, pôjdu cez Budapešť na Slovensko, do Bratislavy, Košíc, Prešova i Šaštína, a potom spolu so Svätým Otcom aj naspäť do Ríma.

Na Slovensku budú ubytovaní v bratislavskom hoteli Carlton, kde sa pripravuje aj tlačové stredisko. 

Druhá skupina novinárov bude návštevu sledovať po registrácii prostredníctvom oficiálnej stránky navstevapapeza.sk. Z prihlášok vyplýva, že na Slovensko sa chystajú médiá z viacerých krajín (Albánsko, Argentína, Rakúsko, Belgicko, Kanada, Česká republika, Španielsko, Franúzsko, Nemecko, Maďarsko, Írsko, Taliansko, Poľsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Spojené štáty americké, Vatikán a ďalšie). 

Najpočetnejšia skupina - takmer 400 novinárov - sú Slováci. Vyše 110 z nich je zaradených medzi fotografov. Približne rovnaký počet je registrovaných kameramanov. Zvyšok tvorí tlač, rozhlas a ďalšie typy médií. Z hľadiska počtu bude mať najväčší tím slovenská verejnoprávna RTVS, ktorá zabezpečuje aj priame prenosy z jednotlivých bodov programu pápeža Františka na Slovensku. 

Aj viaceré ďalšie televízie avizujú reportáže z vybraných podujatí so Svätým Otcom. Niektoré z nich chystajú špecializované štúdia zamerané na návštevu pápeža. Priame prenosy chystajú aj slovenské katolícke masmédiá. Osobitnú komunikáciu s akreditovanými novinármi pripravuje prostredníctvom mailinglistov Tlačová kancelária KBS. 

Pápež František pricestuje na návštevu Slovenska od 12. do 15. septembra 2021. Na Slovensku navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín. Pastoračná cesta sa nesie v znamení motta "S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom". Bližšie informácie o nej sa nachádzajú na oficiálnej stránke návštevy www.navstevapapeza.sk.( TK KBS, mk, ml; pz ) 20210901002   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]