[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež napísal rodine zosnulého Dina Impagliazza, „šéfkuchára chudobných“
P:3, 29. 07. 2021 13:28, ZAH

Vatikán 29. júla (RV) Osobný list s vyjadrením sústrasti a vďaky napísal pápež František prof. Marcovi Impagliazzovi, riaditeľovi Komunity sv. Egídia, po smrti jeho otca, s ktorým sa osobne poznal. Pripomenul pracovitosť a štedrosť jeho otca Dina, vlastnosti, ktorými druhých „učil kráčať po ceste života evanjelia“.

Svätý Otec, ktorý je v rekonvalescencii po návrate z nemocnice, vo svojom liste zo stredy 28. júla píše: „Smrť rodiča, aj keď je súčasťou Božieho tajomstva, je vždy dôvodom na smútok. Ďakujme Pánovi za dobrodenia, ktoré udelil vášmu otcovi počas jeho pozemského života. Učil vás kráčať po ceste evanjelia, jeho láska k chudobným (nazývali ho „šéfkuchárom chudobných“), jeho každodenná pracovitosť a štedrosť predstavujú povzbudivé svedectvo a spoľahlivú školu života“.

Týmito slovami pápež František vyjadril sústrasť a svoju blízkosť rodine Dina Impagliazza v liste jeho synovi Marcovi, ktorý je riaditeľom Komunity sv. Egídia v Ríme. Svätý Otec sa s Dinom Impagliazzom osobne stretol pred piatimi rokmi a spoločne hovorili o chudobných a bezdomovcoch v Ríme.

Dina Impagliazza, ktorý pravidelne pripravoval jedlo pre chudobných v centre Ríma, a preto ho nazývali „šéfkuchárom chudobných“, zomrel v nedeľu 25. júla vo veku 91 rokov. Bol členom Hnutia Fokoláre a založil občianske združenie RomAmor, ktorá pomáha bezdomovcom, starším ľuďom, prisťahovalcom, zdravotne postihnutým i bývalým trestancom. Všetky štyri jeho deti sa angažujú v sociálnej oblasti.

Pápež František svoj list uzavrel zverením duše zosnulého Pánovmu milosrdenstvu, uistením blízkych o svojej modlitbe a udelením požehnania.

Pohrebnú svätú omšu za Dina Impagliazza slúžil v utorok 27. júla pápežský almužník kardinál Konrad Krajewski v Bazilike Santa Maria v Trastevere. Prítomní boli mnohí z Hnutia fokoláre, Komunity sv. Egídia, i veľa priateľov z radov chudobných. Sústrasť vyjadril svojou účasťou aj hlavný rabín židovskej komunity v Ríme Riccardo Di Segni.( TK KBS, RV, mh; rp ) 20210729026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]