[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 24. 06. 2024   Meniny má Ján      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Prímestský tábor na Miletičke navštívil aj Mons. Jozef Haľko
P:3, 27. 07. 2021 14:30, DOM

Bratislava 27. júla (TK KBS) Druhý júlový týždeň začal v saleziánskom stredisku Miletička dvojtýždňový prímestský tábor. Tento rok vyberali animátori tému zameranú duchovne. Nakoniec si ich srdcia získal veľký svätec a patrón novinárov, po ktorom majú pomenovanie saleziáni – František Saleský. „Počas roka bolo budovanie vzťahov obmedzené na online formu a všetkým už chýbal osobný kontakt s kamarátmi. To sa odrazilo aj na počte prihlásených detí na tábore. Tento rok ich bolo rekordných 251,“ vysvetľujú organizátori.

Vyše šesť desiatok animátorov začalo s prípravami tábora už koncom apríla. Každá dvojica alebo trojica naplánovala jeden deň. Animátori sa snažili vytvoriť nové a originálne hry, ktoré deti vtiahnu do tohtoročnej témy. Kmeňoví vedúci sa zase postarali o celkovú organizáciu, ale aj prípravu nezabudnuteľných výletov. Počas tábora boli deti tradične rozdelené do štyroch kmeňov podľa veku. Štvrtý kmeň tento raz pozostával len z miletičkárskych birmovancov. Ich čakal trocha rozdielny program a zahŕňal aj splav v rekreačnom stredisku Madarasz. Mladšie deti zasa absolvovali celodenný výlet loďou Prešov na hrad Devín. Samozrejme, v horúcich dňoch sa mohli tešiť aj na osviežujúci program – kúpalisko a vodný deň.

Divadelný tím si pripravil 9-dňové divadielko o Františkovom živote, ktorý si predtým dôkladne naštudovali. Prostredníctvom scénok prinášali herci deťom duchovnú myšlienku, ktorú im podrobnejšie vysvetlil kňaz počas kázne a animátori na ich stretkách.

Posledný deň tábora na Miletičke je vždy veľkou vecou. Animátori si pripravia doobedný program a poobede čaká deti už len svätá omša, na ktorej poslednýkrát odoznie táborová hymna. Svätú omšu prišiel odslúžiť Mons. Jozef Haľko, pomocný bratislavský biskup. Po nej nasledovalo zhodnotenie celého tábora a chutné pohostenie.

 

Zdroj: www.saleziani.sk( TK KBS, sdb; rp ) 20210727019   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]