[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 29. 09. 2023   Meniny má Michal, Michaela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Animátori sa na tábor pre deti z Bratislavskej eparchie pripravujú mesiace
P:3, 27. 07. 2021 11:30, DOM

Bratislava 27. júla (TK KBS) O program na Letnom tábore gréckokatolíckej mládeže a detí z Bratislavskej eparchie sa starala animátorka Marianka, ktorá je pôvodom od Vranova nad Topľou. “Vždy si na to vyhradím viac času. Nezačnem až v júli tesne pred táborom. Začínam už v máji, aby to celé malo zmysel, aby nadväzovali na seba dni,” povedala v rozhovore pre TK KBS. Každý rok na tábore majú jednu ústrednú tému. Tento rok to bola plavba. “Plavili sme sa na opustený ostrov, kam sme išli zachrániť unesených dedinčanov. Deti sa napokon dozvedeli, že nezachránia tých ľudí, ale sami seba,” vysvetlila hlavná animátorka tábora, podľa ktorej téma deti zaujala.

Hneď v prvý deň  si animátori pripravili scénku, v ktorej predstavili deťom tému. Vyzvali ich k tomu, aby sa vydali na túto plavbu zachrániť unesených dedinčanov. Na to, aby splnili túto úlohu si museli v pondelok postaviť lode z papiera. V utorok si hovorili o tom, aký je ich cieľ, ako slúži kompas a kormidlo. Kormidlom sa dostanú k cieľu. Potom ich čakala búrka na mori. “Je to skúška dôvery Bohu, že sa o nich postará aj v čase búrky. Napokon sa dostali na ostrov,” dodala s tým, že je úlohou každého animátora prispôsobiť tému vekovej kategórie detí, ktorá mu je zverená. “Animátori dostali manuál, v ktorom je hlavná myšlienka, ktorú majú deťom povedať vhodným spôsobom,” uviedla Marianka.

Pri animovaní tábora pomáha aj gréckokatolícky bohoslovec Michal. “Zastrešujem program organizačne. Hľadáme s Mariankou animátorov. Prepájame všetko spolu,” povedal pre TK KBS.

Desaťročná Veronika z Bratislavy prišla do tábora druhýkrát. Páčila sa jej nočná hra, zábava a animátori. Najviac sa jej páčilo striekanie vodou. Sľubuje, že príde aj na budúci rok.  Pätnásťročná Rafaela z Bratislavy bola tento rok na tábore po šiestykrát. Opakovane prichádza preto, lebo má rada atmosféru. “Skoro polovicu času venujeme modlitbe. Hry sú veľmi zábavné. Baví ma vymýšľať hry pre deti. Som tu aj ako pomocný animátor. Určite prídem znova. Chcela by som si vyskúšať aj úlohu animátora,” povedala pre TK KBS.

Šesnásťročný Dávid z Bratislavy bol na tábore deviaty krát. “Chodím sem kvôli príjemnej partii. Poznám sa s menšími, aj staršími. Veľmi rád sem chodím. Rád poznávam nové miesta. Posledné roky sú staršie skupinky oddelené a máme duchovný výklad kníh, čo mi vyhovuje. Pozícia pomocného animátora mi vyhovuje, mám rád prácu s deťmi,” povedal pre TK KBS. Jedenásťročná Liliana z Trenčína bolana tábore po štvrtýkrát. Páčia sa jej aktivity, hry. “A hlavne, že ideme bližšie k Bohu,” uviedla.

Bratislavská eparchia 11 rokov organizuje pre deti a mládež letný tábor. Tento rok to bolo v Lazoch pod Makytou.( TK KBS; rp ) 20210727017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]