[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 13. 07. 2024   Meniny má Margita      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stovky ľudí sa zúčastnili na 9. pútnickej konferencii Nové svitanie
P:3, 15. 07. 2021 14:40, DOM

Skalka nad Váhom 15. júla (TK KBS) V dňoch 10. - 14. 7. 2021 sa na Skalke nad Váhom zišli stovky ľudí, aby sa spoločne zúčastnili na 9. ročníku Katolíckej pútnickej konferencie Nové svitanie. Hoci sa pandemické opatrenia i celková situácia menili takmer zo dňa na deň, konferenciu sa podarilo - v súlade s pandemickými nariadeniami - zorganizovať aspoň v komornej, rodinnej atmosfére.

Skalka nad Vahom, Nove svitanie, konferencia

Účastníci sa tak mohli zúčastniť na dennej svätej omši, ranných chválach, spoločných modlitbách, prednáškach, workshopoch a večerných programoch. K dispozícii boli spovedníci i modlitba príhovoru. Pre deti a dospievajúcich bol pripravený bohatý zábavno-duchovný program, ktorý organizátorom z Walsinghamského spoločenstva pomohlo pripraviť spoločenstvo Efata. 

Medzi hostí tohtoročnej konferencie patrili Michal Svatený, Juraj Vittek, Ján Bittšanský, Michal Zamkovský so spoločenstvom Rieka života, Igor Čikoš z Rómskej misie so spolupracovníkmi, Milan Toman, Peter Valachovič, Dominik Markoš, Ľuboš Václavek so spoločenstvom Bethany a novokňaz Žilinskej diecézy Jakub Melo. 

Skalka nad Vahom, Nove svitanie, konferencia

Téma konferencie: "Stojte pevne v jednom duchu a svorne bojujte za vieru evanjelia" (por Flp 1, 27) motivovala k vytváraniu jednoty a spoločného snaženia sa o obranu hodnôt. Pozvaní hostia sa často vracali k témam blízkym pápežovi Františkovi, ako je služba na periférii, láska k jednoduchosti, Márii a sviatosti, ale tiež k téme utečencov, o ktorej účastníkov poučili tí najpovolanejší - irackí utečenci, ktorí svedčili o hrôzach prenasledovania. 

Skalka nad Vahom, Nove svitanie, konferencia

Predošlý päťdňový formát poňal viac než 1.700 ľudí, tohto roku sa z organizačných a pandemických dôvodov konferencie zúčastnilo 450 ľudí. Podarilo sa vytvoriť atmosféru prijatia, spoločenstva a povzbudenia k vzájomnej snahe o spásu, uviedla pre TK KBS Petra Babulíková.( TK KBS, pba, ml; pz ) 20210715028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]