[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je nedeľa 14. 07. 2024   Meniny má Kamil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Aký je odkaz Svorada a Beňadika pre svet? Čítajte Katolícke noviny
P:3, 14. 07. 2021 07:00, DOM

Bratislava 14. júla (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 28/2021

Najnovšie Katolícke noviny približujú, aký je odkaz svätých pustovníkov Andreja Svorada a Beňadika pre dnešný svet. Pútnické miesto Skalka neďaleko Trenčína, kde benediktínski mnísi svätý Andrej Svorad a svätý Beňadik istý čas žili, sa stáva nielen pre veriacich oázou pokoja. Mnohí prichádzajú načerpať duchovnú silu, nádej i radosť, ktoré tu na premodlenom mieste pramenia.

Rozprávajú sa s národným riaditeľom Pápežských misijných diel Ivanom Kňazem, ktorý hovorí, že vďaka Bohu ľudia stále vidia v kňazstve čosi, čo si vážia, a majú dôveru ku kňazovi: „Vraví sa, že dnes sú predsudky voči kňazom, ale ja by som povedal, že na Slovensku je stále veľa ľudí, ktorí majú kňaza vo veľkej úcte, vnímajú ho ako niekoho, kto je pre nich dôležitý.“

Prinášajú aj rozhovor s vitrážistkou Darinou Szöllösiovou, ktorú navštívili v dielni v Nitrianskych Hrnčiarovciach.  Vitrážou označujeme sklenenú plochu pozostávajúcu z jedinečne koncipovaných farebných skiel spájaných prostredníctvom olovených pások. Okná nimi presklené nadobúdajú autentický vzhľad a neopakovateľný spirit.

Vysvetľujú, prečo odpustenie nie je prejavom slabosti. Sila kresťana je v odpustení. Pre nás samých je to liečivý moment, ktorý by nemal chýbať v našom živote, hoci na prvý pohľad by sa nám to mohlo zdať, že to nie je možné.    

Predstavujú tvorbu troch známych gospelových autoriek a interpretiek - Zuzany Eperješiovej, Dominiky Gurbaľovej a Anny Kurekovej, ktoré s perom v ruke a s hudbou v srdci prinášajú do sveta krásu. Poďte sa spolu s Katolíckymi novinami pozrieť na to, ako vnímajú poéziu v hudbe.

Vysvetľujú, prečo by sme ani v letných dňoch nemali robiť z miestností chladničky. Klimatizácia je v horúcich dňoch príjemným pomocníkom na schladenie vzduchu, avšak aj tu platí – všetko s mierou.

V rubrike Misie predstavujú obľúbené miesta slovenských misionárov. Kapucín Peter Kováčik jednoznačne pozýva do malebného dreveného Kostola sv. Torlaka na Islande. Rogacionista Vlastimil Chovanec približuje svoje obľúbené miesto, ktorým je Národný park Nyungwe v Rwande. Františkánku Noemi Ždiľovú očarilo starobylé mesto Butrint, ktoré sa nachádza na juhu Albánska.

V seriáli Letné túry do rodičovskej literatúry si môžete prečítať úryvok z diela Tima Seldina Ako vychovať úžasné dieťa metódou Montessori. Katolícke noviny uverejňujú ďalšie otázky, úlohy a kupóny k letným súťažiam: Leto so svätým Jozefom a Rodinné leto.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20210714015   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]