[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je sobota 04. 12. 2021   Meniny má Barbora, Barbara       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat

  Top témy
Všetky
Synoda 2021-23
Pápež František na Cypre a v Grécku
SDM 2023 Lisabon
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Spišskej Kapitule sa konala zádušná svätá omša za biskupa Sečku
P:3, 12. 07. 2021 09:55, DOMV Spišskej Kapitule sa konala zádušná svätá omša za biskupa Sečku

Foto: Ľubomír Krett


Spišská Kapitula 12. júla (TK KBS) Za hojnej účasti kňazov a Božieho ľudu sa v sobotu dňa 10. júla 2021 konala v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule zádušná svätá omša za zosnulého spišského diecézneho biskupa Mons. Štefana Sečku.

Keďže sa na jeho pohrebe z pandemických dôvodov mohol zúčastniť len veľmi obmedzený počet ľudí, Spišská diecéza zorganizovala v aktuálne priaznivej situácii takúto formu rozlúčky a vďaky pri príležitosti jeho nedožitých 68. narodenín.

Okrem veriacich prítomných v katedrále sa mohli s modliacim sa spoločenstvom duchovne spojiť vďaka priamemu prenosu Rádia LUMEN aj mnohí ďalší, ktorým sa nedalo byť v tento deň fyzicky prítomným na Spišskej Kapitule.

Svätú omšu celebroval spišský diecézny administrátor Mons. Ján Kuboš, koncelebrovali emeritný biskup Mons. Andrej Imrich, bývalý generálny vikár Mons. Anton Tyrol a mnohí ďalší kňazi zo Spišskej diecézy, ale aj z iných diecéz.

V homílii biskup Kuboš pripomenul slová Katechizmu, ktorý nazýva smrť a prechod do večnosti poslednou Veľkou nocou kresťana.

Zosnulý biskup Štefan sa k sláveniu tejto Veľkej noci dostal po namáhavej práci v rôznych oblastiach. Najviac bola vyzdvihnutá jeho angažovanosť v katechéze, keď ako kňaz, katechéta, pedagóg, formátor a najmä biskup bol poslaný, aby učil ľud Božej náuke.

Rovnako aj jeho služba v charite na diecéznej, ale aj  národnej úrovni poukazovala na jeho vnímanie tohto rozmeru kresťanskej lásky prejavovanej tým najchudobnejším.

V závere zazneli slová dávajúce do súvisu jeho biskupské heslo „Kristov kríž nech nás zdokonalí“ s tajomným prežívaním bolestného záveru svojho života spojeného s utrpením, ktoré, veríme, sa stalo preňho požehnaním.

Po svätej omši sa všetci prítomní presunuli v procesii na spišskokapitulský cintorín, kde je zosnulý spišský diecézny biskup pochovaný a spoločne sa pomodlili za spásu jeho duše.

TK KBS informoval Patrik Taraj

K správe bolo vydané FOTO( TK KBS, tpa, ml; pz ) 20210712024   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]