[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 29. 09. 2023   Meniny má Michal, Michaela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Stretnutie Františka v Šaštíne s veriacimi bude mať podľa J. Haľka zásadný mariánsky akcent
P:3, 09. 07. 2021 11:11, DOM

Bratislava 9. júla (TK KBS) Stretnutie Svätého Otca Františka v Šaštíne s veriacimi bude mať podľa bratislavského pomocného biskupa Jozef Haľka zásadný mariánsky akcent, keďže je to mariánske pútnické miesto. Preto biskup Haľko vyšiel s iniciatívou pripraviť sa na túto návštevu sériou katechéz pod názvom S pápežom Františkom do Šaštína. „Duchovne sa prehĺbime vo vzťahu k Pánovi Ježišovi a Panne Márii. Zároveň sa pripravíme na avizované stretnutie s pápežom Františkom, ktorý má nejakú mariánsku spiritualitu a úctu. Určite bude dobré ho spoznať aj z tohto hľadiska,“ vysvetlil biskup Jozef Haľko v rozhovore pre rádio LUMEN.

Katechézy budú analyzovať a pozývať do rozíjmania o vyjadreniach Svätého Otca k mariánskej úcte. Prvá katechéza sa týkala prepojenia mariánskej úcty svätého Jána Pavla II. a pápeža Františka. „V podstate je to veľmi hlboké duchovné prepojenie a podmienenosť medzi mariánskou úctou svätého pápeža Jána Pavla II., s ktorým sa pri istej príležitosti budúci pápež František modlil a sám na to spomína, aký hlboký dojem v ňom zanechala hlboká zbožnosť a úcta Jána Pavla II.,“ uviedol bratislavský pomocný biskup.

Biskup Jozef Haľko pripravil Isériu katechéz o mariánskej úcte pápeža Františka. Iniciatíva je súčasťou duchovnej prípravy na návštevu Svätého Otca Františka na Slovensku. Prvú katechézu predniesol v kapucínskom Kostole sv. Štefana Uhorského v Bratislave. Ďalšie budú vždy v stredu v rovnakom čase v júli a v auguste.

Návšteva Františka bude druhou návštevou pápeža v bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne. Ján Pavol II. ju navštívil 2. júla 1995.

Zdroj: Rádio LUMEN



( TK KBS, lu, rp; pz ) 20210709020   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]