[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 22. 09. 2023   Meniny má Móric      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Najnovšie Katolícke noviny spomínajú na biskupa Petra Dubovského
P:3, 07. 07. 2021 08:30, DOM

Bratislava 7. júla (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 27/2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, ako svätí Cyril a Metod stáli pri koreňoch viery nášho národa. Sviatok sv. Cyrila a Metoda vyvoláva otázku o našich koreňoch. Sme vďační za ľudí, ktorí nám hlásali evanjelium a priviedli nás ku Kristovi? Poďakujme nebeskému Otcovi za tých, ktorí okolo nás žili svoju vieru.

Spomínajú na biskupa Petra Dubovského, ktorý sprítomňoval lásku nebeského Otca. Biskup Peter Dubovský, SJ, patril medzi výrazné osobnosti tajnej Kristovej Cirkvi. Dvadsiateho ôsmeho júna sme si pripomenuli sto rokov od jeho narodenia. Katolíckym novinám o ňom porozprával páter Ján Ďurica, SJ, a historik František Neupauer.

Rozprávajú sa so známym českým odborníkom na astronómiu Jiřím Grygarom. Vedúci vedecký pracovník Fyzikálneho ústavu Akadémie vied ČR v Prahe Jiří Grygar sa nielen vlastným bádateľským poznávaním presvedčil, že Božie diela sú skutočne unikáty, a len ťažko si vie predstaviť, že by to bola náhoda.

Odpovedajú na čitateľskú otázku, prečo rímskokatolíci neprijímajú pod obojím spôsobom. Otázka spôsobu prijímania Eucharistie je zdanlivo jednoduchá, no pritom zložitá. Dotýka sa jej totiž nielen Pánov príkaz a jeho naplnenie, ale aj úcta k Eucharistii, jej zodpovedajúca praktická stránka rozdávania svätého prijímania a napokon historické pozadie celej veci.

Ponúkajú recenziu na novú knihu nitrianskeho biskupa Viliama Judáka Rozkvitnúť pre život - Úvahy o stvorenstve. Po skúsenostiach z čítania predchádzajúcich zamyslení tohto autora môžeme vziať s radosťou do rúk jeho najnovšie dielo a tešiť sa nielen z myšlienok v ňom uložených, ale aj pookriať z množstva farebných fotografií, odhaľujúcich krásu sveta.

Približujú, aké zaujímavosti ponúka návštevníkom múzeum v Pieninách. Starobylý Červený Kláštor je známy prvým prekladom Písma do slovenčiny či najstarším herbárom na Slovensku. Práve tým láka veriacich i neveriacich turistov. O to viac, ak ich sprevádza naozajstný rehoľník – dominikán Rafael Marek Tresa, OP. Tohtoročnou novinkou sú relikvie svätcov.

V seriáli Letné túry do rodičovskej literatúry si môžete prečítať úryvok z diela Jessicy Joelle Alexander a Iben Dissing Sandahl Prečo sú dánske deti šťastné?

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20210707026   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]