[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Združenie SAVIO vyzbieralo na boj s pandémiou v Indii 11 421 eur
P:3, 06. 07. 2021 09:38, DOM

Bratislava 6. júla (TK KBS) Zbierka „Pomoc pre Indiu“, ktorú občianske združenie SAVIO spustilo koncom mája 2021, reagovala na druhú vlnu pandémie Covid-19, ktorá zasiahla Indiu. Cieľom zbierky bolo podporiť aktivity partnerskej organizácie BREADS na priamu pomoc obyvateľom indických štátov Karnataka a Kérala.

Vďaka finančnej podpore zo Slovenska poputuje do Indie výsledná suma 11 421 €. Verejnosť sa do zbierky mohla zapojiť v období od 25. mája 2021 do 2. júla 2021. „Srdečná vďaka patrí všetkým darcom, ktorí finančne prispeli na zbierku Pomoc pre Indiu a aj všetkým, ktorí o tejto pomoci informovali,“ uviedol salezián Štefan Kormančík, predseda organizácie SAVIO.

Podpora pre potravinovú pomoc i zdravotnícke zariadenia

Finančné príspevky zbierky „Pomoc pre Indiu“ budú použité na konkrétne aktivity rozvojovej organizácie Saleziánov don Bosca – BREADS, v indických štátoch Karnataka a Kérala. Medzi hlavné činnosti patrí program „Jedlo k vašim dverám“ - bezplatné doručovanie vareného jedla pre 230 príjemcov denne.  Súčasťou programu je tiež finančná pomoc pre pacientov ochorenia Covid-19 a otvorenie nového zdravotníckeho centra v meste Bangalore.

Okrem toho v spolupráci s rôznymi saleziánskymi strediskami poskytujú základné zdravotnícke pomôcky (lieky, rúška, dezinfekcie, jednorazové rukavice, oxymetre, teplomery a inhalátory) do miestnych nemocníc a zdravotníckych centier. Ďalšou činnosťou je distribúcia potravinových a hygienických balíčkov, v rámci ktorej doteraz pomohli viac než 2 tisícom ľudí a rodín postihnutých ochorením Covid-19.

Dôležitú súčasť tvorí aj zvyšovanie povedomia o ochorení, prevencii a o možnostiach očkovania medzi ľuďmi v mestách aj na vidieku vďaka skupine dobrovoľníkov. Viac informácií o tom, ako príspevky zo Slovenska pomáhajú v Indii, nájdete na www.savio.sk.

Tretia vlna je v Indii rizikom

Z Indie prichádzajú dobré správy o tom, že druhá vlna je na ústupe, ale informácie o výskyte nového variantu Delta Plus znepokojujú ministerstvo zdravotníctva, ktoré v štátoch Maharashtra, Kérala a Madhya Pradesh vyzvalo k zvýšeniu testovania. Tento variant je nebezpečný najmä z dôvodu jeho zvýšenej prenosnosti.

Posledný júnový týždeň bolo v Indii reportovaných viac než 50 000 nových prípadov nákazy a viac ako 1000 úmrtí za deň. Savio o.z. preto aj najďalej ponúka možnosť prispieť na podporné aktivity organizácie BREADS cez stránku www.savio.sk.

SAVIO o. z. od roku 2005 saleziánskym štýlom vytvára priestor pre solidaritu s chudobnými a skvalitňuje život mladých v menej rozvinutých krajinách. Prostredníctvom projektov,  zbierok a práce dobrovoľníkov pomáhame ľuďom v neľahkej životnej situácii. SAVIO vytvára priestor pre aktívne šírenie dobra.

-
Kontakt a bližšie informácie o použití vyzbieraných prostriedkov: SAVIO o.z.  - Štefan Kormančík: direktor@savio.sk - mobil:. 0911 063 886.( TK KBS, aze, ml; pz ) 20210706047   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]