[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 27. 09. 2023   Meniny má Cyprián      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V rodisku blahoslavenej Anny Kolesárovej zorganizovali púť rodín
P:3, 30. 06. 2021 10:54, DOM

Vysoká nad Uhom 30. júna (TK KBS) V poslednú júnovú sobotu na pútnickom mieste blahoslavenej Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom konala Púť rodín s témoou “Rodina po pandémii”. Svätú omšu celebroval Marcel Jurč, farár v Pavlovciach nad Uhom a v kázni sa prihovoril Dušan Škurla, ktorý vedie apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze.

V popoludňajšom programe po krátkom impulze rektora Pastoračného centra Anny Kolesárovej Pavla Hudáka sa rodiny zdieľali v skupinkách ako prežili v rodinách obdobie pandémie a čo sa v nich zmenilo oproti životu pred pandémiou.

Okrem negatívnych dopadov na duchovný život rodín v podobe zpohodlnenia a ľahostajnosti voči povinnej účasti na svätej omši, ktorý sa prejavil zvlášť u dospievajúcej mládeže, hodnotili že im tento čas priniesol vela požehnania.

Začali sa viac modliť v rodinách, viac sa venovať vzťahom v rodine, cez vysielané online sväté omše využívali možnosti kdekoľvek načerpať duchovnú posilu. Tiež si viac uvedomili hodnotu zdravia, slobody a ľudského života. Tradične bol vytvorený aj program pre najmenších.

Púť rodín bola ukončená modlitbou Korunky k Božiemu milosrdenstvu a adoráciou s Eucharistickým požehnaním. Rodiny využili možnosť stíšenia a modlitby pri relikviári bl. Anny Kolesárovej, pri jej hrobe a návštevy Domčeka Anky Kolesárovej. Vyjadrili vďaku za možnosť prísť na toto miesto načerpať duchovnú silu a  stretnúť sa s inými rodinami na aktuálnu tému.

TK KBS informovala Mária Aľušíková( TK KBS, ma, ml; pz ) 20210630028   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]