[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 20. 06. 2024   Meniny má Valéria      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Trnave už po druhý raz ocenili najdlhšie žijúce manželské páry
P:3, 29. 06. 2021 19:35, DOM

Trnava 29. júna (TK KBS) Centrum pomoci pre rodinu v Trnave v spolupráci s mestom Trnava po druhý krát ocenilo najdlhšie trvajúce manželstvá z Trnavy. Toto oceňovanie sa pre pandémiu nového koronavírusu nemohlo uskutočniť vo februári. Po uvoľnení protiepidemických opatrení sa tak stalo 23. júna v sobášnej sieni Trnavskej radnice.

Cieľom oceňovania je vyzdvihnúť tie manželské páry, ktoré môžu byť nielen motiváciou pre mladých manželov, ale i vzorom. Ako povedal jeden z ocenených - pán Benko, „v minulosti sa všetko opravovalo a aj náš vzťah sme neustále opravovali a vydržali sme až dodnes.“

„Je dôležité blahoželať tým ľuďom, ktorí zotrvali v dlhoročných manželských zväzkoch napriek tomu, že je to iba slabé poďakovanie za ich vytrvalú lásku. Vydržať toľké roky spolu je pre mnohých ľudí nepredstaviteľné. Ale je to skutočnosť. Takéto páry existujú a sú veľkou inšpiráciou pre nás všetkých,“ povedal na úvod slávnosti, počas ktorej boli udeľované ocenenia, organizátor Michal Lipovský.

V rámci Národného týždňa manželstva sa už tradične oceňujú najdlhšie žijúce manželské páry Trnavy. Z nominácii boli vybrané tri páry, ktoré žijú v spoločnom manželskom zväzku viac ako 64 rokov.

Edita a Anton Sittoví boli ocenení za 66 rokov manželstva, Vilma a Ľudovít Ševčíkoví dostali ocenenie za 65 rokov manželstva a nakoniec Anna a Ladislav Benkoví boli ocenení za 64 rokov manželstva. Jedno ocenenie bolo udelené „in memoriam“. Dostali ho Alica a Vojtech Kováčikoví za 69 rokov manželstva.

V závere slávnosti, počas ktorej boli udelené ocenenia, sa pán Ľudovít Ševčík spolu s manželkou poďakoval organizátorom a vyzdvihol potrebu organizovať podobné podujatia. Svedectvá manželov je možné pozrieť a vypočuť si na tomto linku.

-
Zdroj: Arcibiskupský úrad v Trnave / Michal Lipovský( TK KBS, abu tt; ml ) 20210629029   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]