[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 12. 06. 2024   Meniny má Zlatko      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Na Boha sa možno spoľahnúť v každej situácii, píšu Katolícke noviny
P:3, 16. 06. 2021 07:30, DOM

Bratislava 16. júna (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny a Slovo, prinášame ich anotácie (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 24 / 2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo sa môžeme na Boha spoľahnúť v každej situácii. Spoľahnúť sa na to, že Boh bude v každej situácii konať tak, ako sľúbil, je predpokladom viery. Nech sa deje čokoľvek, Boh je verný a jeho láska nám nedá zahynúť.

Predstavujú farnosť svätého Martina z Tours v Bojniciach. Pri slove Bojnice si každý z nás v prvom rade predstaví majestátny zámok, zoologickú záhradu a známe kúpele. V tomto malebnom mestečku na hornej Nitre sa však nachádza farnosť sv. Martina z Tours, ktorá svojou históriou a aktivitami uchváti nejedného návštevníka. Porozprával nám o nej bojnický farár a dekan Anton Eliaš.

Prinášajú rozhovor s trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie Štefanom Tarkovičom. Po ročnom odklade sa 11. júna začali majstrovstvá Európy vo futbale. Druhýkrát po sebe bude mať na nich zastúpenie aj Slovensko. Reprezentačný tréner hovorí o tom, ako vidí šance svojich zverencov, no približuje i niečo z trénerského chlebíčka a svojho rodinného zázemia.

Rozprávajú sa s dirigentom Levkom Dohovičom o jeho detstve a mladosti prežitej v komunistických gulagoch. Človek je Božím dielom. V niektorých momentoch sa zamýšľame, akú silu nám daroval Stvoriteľ, aby sme prekonali všetky ťažkosti života. Neurológ Viktor Frankl naznačil, že zúfalstvo a beznádej plodia iba to utrpenie, ktoré sa javí bez zmyslu. Viera v Boha je rozhodujúca. Svojím životným príbehom to potvrdzuje i Levko Dohovič.

Pozývajú zapojiť sa do pomoci slovenským misionárom, ktorí pri pôsobení v ďalekých krajinách nevyhnutne potrebujú automobil. V roku 2021 MIVA Slovensko, n. f., ukončila dva projekty. Najskôr to bola pomoc pri kúpe auta otcovi Jozefovi Pajerskému, ktorý pracuje na misiách v azerbajdžanskom Baku. Druhé vozidlo putovalo do Bolívie, kde pôsobí misionár Miloš Miko.

V seriáli Jarný literárny herbár si môžete prečítať úryvok z príspevku Dominika Romana Letza Sv. Albert Veľký – dominikán, biskup a učiteľ Cirkvi, patrón prírodovedcov. Inšpirácia pre spiritualitu kresťanského vedca.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------

Slovo 09 / 2021

Dvanáste tohtoročné vydanie časopisu Slovo vychádza v čase, keď si pripomíname nedožité 95. narodeniny vladyku Jána Eugena Kočiša.

Svätý Otec František nám všetkým v nedeľu Zostúpenia Svätého Ducha pripomenul silu a slobodu, ktorú nám Duch priniesol.

Práve sloboda v otázke vyučovania dieťaťa, za ktoré ako rodičia nesieme zodpovednosť, je témou článku Terézie Bistiky. U detí sa čoraz častejšie vyskytujú rôzne poruchy učenia a správania, ktoré im bránia dosiahnuť primerané vzdelanie. Domáce vzdelávanie sa v tomto smere javí ako jedna z alternatív riešenia situácie.

V rozhovore si Ľubomír Petrík zaspomínal na tvorbu knihy V nádeji vzkriesenia, vďaka ktorej veľmi intenzívne komunikoval s vladykom Jánom Eugenom Kočišom. Exkluzívne v Slove sú pri tejto príležitosti zverejnené aj nedávno nájdené fotografie vladyku Jána Eugena.

Tomáš Rusňák v slove pre rodinu prináša biblický pohľad na človeka ako priestor zjednotenia tela a duše. Jednota toho spojenia závisí aj od potrebnej a primeranej starostlivosti o všetky časti človeka - tak o telo ako aj o dušu.

K domácemu vzdelávaniu sa časopis vracia v prvej časti svedectva rodiny Trnovskej o tom, aká bola cesta hľadania toho najlepšieho pre ich deti.

A na záver časopisu prinášame pohľad na netradičné stretnutia mladých v nedeľu Turíc v Gréckokatolíckej cirkvi, ktoré sa niesli v duchu výzvy "Zjednotení - maj odvahu žiť sväto". Výzva vo svojej pestrosti ponúkla čas pôstu, modlitieb, duchovných výziev i spoločného stretnutia mladých.

TK KBS informoval Juraj Gradoš
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk, ml; pz ) 20210616018   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]