[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Dekan v Kežmarku vyzdvihol pozitívne príklady návratov do Cirkvi
P:3, 14. 06. 2021 13:44, DOM

Kežmarok 14. júna (TK KBS) Farár a dekan v Kežmarku vyzdvihol pozitívne príklady návratov do Cirkvi. Počas zatvorených kostolov podľa neho „viacerí prišli do kontaktu s Katolíckou cirkvou prostredníctvom vysielaných svätých omší, pobožností a katechéz. Teraz po otvorení kostolov nabrali odvahu, vykonali si po dlhšom čase dobrú svätú spoveď a prichádzajú na svätej omše,“ skonštatoval v liste farníkom, ktorý sa čítal v kostoloch na všetkých nedeľných svätých omšiach. Rok od menovania v ňom zhodnotil uplynulé obdobie, ale načrtol aj ďalšie smerovanie farnosti.

V liste rektor Baziliky minor sv. Kríža a dekan kežmarského dekanátu pripomenul aj centrálnosť nedele ako Pánovho dňa.  „Naše slávenie  a svätenie nedele v kostole a  v domácnostiach je dušou celého týždňa. Je prameňom, z ktorého môžeme čerpať posilu pre všetky naše povinnosti a aktivity, ktoré nás počas týždňa čakajú,“ povzbudil kežmarských veriacich ich farár.

V druhej časti svojho listu sa zameral predovšetkým na život v rodinách. „Žiaľ, aj v našej farnosti jestvujú nefunkčné rodiny, v ktorých častokrát pre manželov jediným spojivom sú deti. Inak by sa už rozviedli. Ďalej sú to manželia, ktorí sa skutočne rozviedli, alebo partneri, ktorí žijú spolu bez platného manželstva. Nehľadajte ľahké a rýchlé riešenia, ale také, v ktorých neprídete o Božie priateľstvo. Cirkev je Vám naďalej nablízku, chce byť pri Vás pri riešení Vašich ťažkostí a situácií, v ktorých ste sa ocitli,“ pripomenul duchovný otec farnosti, do ktorej ho menoval dnes už zosnulý spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka 12. júna 2020.

Celé znenie listu je dostupné na webstránke farnosti www.fara-kezmarok.sk v časti „Blog“.( TK KBS, ft, ml; rp ) 20210614036   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]