[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 06. 2023   Meniny má Róbert      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biskup Beňo diakonom: Buďte služobníkmi podľa Božského srdca
P:3, 12. 06. 2021 22:10, DOM

Nitra 12. júna (TK KBS) Na sviatok Najsvätejšieho Srdca Ježišovho 11. júna 2021 prijali z rúk nového nitrianskeho pomocného biskupa  Mons. Petra Beňa diakonskú vysviacku traja bohoslovci Kňazského seminára sv. Gorazda v Nitre. Udialo sa tak počas slávnostnej svätej omše, ktorú v Kostole sv. Gorazda v Nitre na Klokočine celebroval Mons. Beňo s rektorom seminára Mons. Mariánom Dragúňom a predstavenými seminára, veľprepoštom Nitrianskej kapituly Mons. Štefanom Vallom a ďalšími kňazmi, samozrejme za účasti bohoslovcov a najbližších príbuzných novosvätených diakonov.

Po predstavení kandidátov diakonátu Jozefa Kopáča z Oščadnice, Radoslava Lenčéša z Močenku a Mikuláša Šurína zo Serede,  sa im Mons. Beňo prihovoril v homílii, ktorej hlavnou myšlienkou bola ich služba a služobnosť, ako charakteristická črta diakonátu ako prvého stupňa kňazského stavu. Upriamil preto ich pozornosť zvlášť na osobu Ježiša Krista a jeho službu.

Ako Mons. Beňo povedal, noví diakoni majú konať službu Božiemu ľudu podľa príkladu Ježiša Krista s dobrým úmyslom, s pozornosťou na osobnú svätosť, osobnú chudobu a ľudskú chudobu, a tak sa ďalej pripravovať na kňazskú službu.

V závere svojho príhovoru Mons. Beňo kandidátom diakonátu kládol na srdce, aby oslovovali svojou službou hlavne mladých a zviditeľňovali svojou službou Božiu prítomnosť vo svete. Na záver liturgickej  slávnosti Mons. Beňo zaželal aj v súvislosti s aktuálnym sviatkom Najsvätejšieho Srdca Ježišovho novým diakonom, aby boli služobníkmi podľa Božského Srdca Ježišovho.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20210612008   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]