[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 01. 12. 2023   Meniny má Edmund      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

O týždeň sa začne desiaty ročník festivalu Bratislavské Hanusove dni
P:3, 11. 06. 2021 10:05, DOM

Bratislava 11. júna (TK KBS) Už budúci piatok 18. júna sa začína jubilejný 10. ročník BHD, mestského kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanskej kultúry a súčasnej spoločnosti. Témou 10. ročníka je otázka: Kam kráčame? Budeme riešiť znaky časov a aktuálne výzvy dnešného sveta, náboženstva a spoločnosti.

Na Slovensko prídu osobnosti ako Rod Dreher, ktorý sa vo svojom novom bestselleri Neži v lži snaží pripraviť na život v tzv. mäkkej totalite, prinášajúc tak skúsenosti disidentov z čias komunizmu. Jeho prednáška má názov Čo Silvester Krčméry naučil svet. S premiérom Eduardom Hegerom budú vo formáte “Premiér vs. ľud” diskutovať zástupcovia z radov občianskej spoločnosti o tom, ako vnímajú najpálčivejšie výzvy dneška.

Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na dvoch talianskych hostí: profesor Francesco Giordano vystúpi s témou Transhumanizmus, v ktorej sa dotkne aktuálnych trendov vylepšovania človeka a jeho dopadov na praktický život jednotlivca a rodiny; a Francesco Giubilei bude hovoriť o novom konzervativizme ako záchrane pre súčasný svet. V dynamickom podujatí BHD Talks si vypočujú i príbeh manželstva Tammy Peterson, manželky Jordana Petersona. 

„Tento rok si tiež prvýkrát pripomenieme Deň obetí komunistického režimu, ktorý na BHD podporíme podujatím o Silvestrovi Krčmérym, v ktorom vystúpia okrem iných Ľubomír Feldek a František Mikloško. Špeciálnymi sprievodnými podujatiami k festivalu budú večerná adorácia BHD Light a celodenný deň mužov s Nathanielom Binversiem z programu Exodus 90, ktorý spôsobil revolúciu v mužskej spiritualite na celom svete. Črtá sa tiež výnimočné oživenie v podobe koncertu zhudobnených básni Janka Silana v podaní Pištu Vandala (Štefan Chrappa) a ďalších umelcov,“ uviedol Juraj Šúst, šéfdramaturg festivalu BHD.

V priestoroch záhrady Pálffyho paláca sa v týždni od 18. - 25. 6. každý deň uskutočnia dve podujatia. Pre mimobratislavských divákov však bude k dispozícii aj live stream. „Po dvoch online festivaloch je neuveriteľné, že už o týždeň sa budeme môcť stretnúť naživo a spoločne si klásť otázky na najzaujímavejšie témy súčasnosti,“ hovorí Karin Rajská z produkcie festivalu. Okrem účasti na programe pozývajú organizátori aj k zapojeniu sa prostredníctvom podpory festivalu alebo ako dobrovoľník. „Je to perfektná príležitosť, ako nahliadnuť do prípravy takéhoto veľkého diela a stretnúť množstvo zaujímavých ľudí,“ dodáva Karin Rajská.

Program, vstupenky, ako aj všetky informácie o festivale sú dostupné na webe bhd.sk a na Facebooku Bratislavské Hanusove dni. Organizátorom festivalu je Spoločenstvo Ladislava Hanusa, ktorého poslaním je prinášať Krista a Evanjelium do verejného života na Slovensku. Už viac ako 18 rokov sa usiluje spájať vieru s rozumom duchovno-intelektuálnou formáciou mladých lídrov a angažovaním sa pre spoločné dobro v najrôznejších oblastiach kultúrneho a verejného života.

TK KBS informovala Veronika Bočkayová( TK KBS, vbo, ml; pz ) 20210611030   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]