[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 25. 07. 2024   Meniny má Jakub      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  júl  >>
poutstštpisone
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Lurdy nebudú vyžadovať očkovacie pasy, platia však obmedzenia
P:3, 10. 06. 2021 08:55, ZAH

Lurdy10. júna (TK KBS) Pútnické miesto v Lurdoch nebude od pútnikov vyžadovať očkovacie pasy. Naďalej však bude platiť obmedzenie pre počet účastníkov pre niektoré akcie. Oznámil to rektor tejto mariánskej svätyne súčasne s predstavením prázdninových iniciatív, ktoré do Lúrd znovu vrátia život a modlitbu.

Olivier Ribadeau Dumas informoval, že od 1. júla budú obnovená večerné procesie so sviečkami a bohoslužieb pri jaskyni sa znovu budú môcť zúčastňovať pútnici. Novinkou v programe pútnického miesta budú duchovné recitály, od ktorých si organizátori sľubujú nový príliv pútnikov a turistov.

Vedenie svätyne aj starosta mesta si želajú, aby sa pútnici mohli zdržať na viac dní. Cieľom je obnoviť činnosť siete reštaurácií a hotelov, ktoré počas pandémie utrpeli najväčšie škody a sú zdrojom obživy obyvateľov regiónu.

„Je dôležité nielen oživiť náboženský život, ale prebudiť tiež miestnu ekonomiku," zdôrazňuje Ribadeau Dumas. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je kultúrna iniciatíva nazvaná "Lurdské noci", koncipovaná ako festival. Po dohode so zdravotníckymi úradmi bolo rozhodnuté, že koncerty môže navštevovať vždy tisíc ľudí.

Zároveň rektor pripomenul, že pútnické miesto za bežnej prevádzky pojme 30 tisíc ľudí. Na takto plné otvorenie však bude potrebné ešte počkať.

"Sme presvedčení, že počas prázdnin príde do Lúrd oveľa viac pútnikov než vlani. Najväčší počet ľudí očakávame tradične v auguste," poznamenal rektor mariánskej svätyne a pripomenul, že Lurdy sú znamením jednoty v modlitbe, ktorá aj počas pandemických obmedzení neustále prúdila z tohto miesta v rôznych jazykoch do celého sveta.( TK KBS, RV cz, rp; ml ) 20210610021   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]