[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je streda 07. 06. 2023   Meniny má Róbert      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Katolícke noviny vysvetľujú, prečo Srdce Ježišovo privádza k pokoju
P:3, 09. 06. 2021 09:00, DOM

Bratislava 9. júna (TK KBS) Vyšli nové Katolícke noviny, prinášame ich anotáciu (bez redakčnej úpravy).

-----------------------------------------------------------------

Katolícke noviny 23 / 2021

Najnovšie Katolícke noviny vysvetľujú, prečo nás Srdce Ježišovo privádza k pravému pokoju. Božské Srdce Ježišovo je symbolom a živým obrazom nekonečnej lásky Ježiša Krista, ktorá nás povzbudzuje k rovnakému prejavu lásky, akou nás miluje on sám.

V reportáži pozývajú na návštevu farnosti Veľké Zálužie, o ktorej Katolíckym novinám porozprával farár Anton Ižold. Farský Kostol Všetkých svätých v obci Veľké Zálužie (pôvodný názov Ujlak) bol konsekrovaný v roku 1769 a je národnou kultúrnou pamiatkou.

Približujú, ako mladí ľudia vnímajú sviatosť birmovania. Sviatosťou birmovania sa mladý človek stáva dospelým kresťanom. Ako však rozvíjať vieru a kresťanský život aj ďalej a neuhasiť Ducha hneď na začiatku? Jednou z odpovedí je spoločenstvo.

Predstavujú životné príbehy troch žien, ktoré spája rovnaké meno: Chiary Lubichovej, Chiary Luce Badanovej a Chiary Corbellovej-Petrillovej. Meno Chiara patrí v Taliansku už dlhé roky medzi najpoužívanejšie. Medzi jeho nositeľkami sa však za uplynulých sto rokov našli tri významné ženy, ktoré svojím životom inšpirovali ľudí po celom svete.

Spomínajú na Mikuláša Schneidera-Trnavského. Patria mu prívlastky slovenský hudobný skladateľ, regenschori, dirigent, zbormajster, pedagóg a mnohé ďalšie. Dvadsiateho štvrtého mája sme si pripomenuli 140. výročie narodenia tohto významného tvorcu pôvodnej cirkevnej hudby a piesne.

Zameriavajú sa na historické skvosty v podobe brán v Bardejove. Brána je hlavný vstup do architektonického priestoru a zvyčajne je väčšia ako dvere. Brána je zároveň symbol vstupu na dôležité miesto, hlavne keď ide o chrámovú bránu. A práve takéto dve brány sa zachovali dodnes v Bazilike sv. Egídia v Bardejove.

Približujú tragický osud ugandských mučeníkov. Hoci tento rok sme 3. júna slávili Božie telo, bežne si v tento deň pripomíname svätých ugandských mučeníkov. Na začiatku dejín kresťanstva v Ugande stoja odvážni muži, ktorí v rokoch 1885 až 1887 položili za vieru svoj život. Úcta k týmto mužom viery, medzi ktorými je 22 katolíkov a 23 anglikánov, je v Ugande veľmi živá.

V seriáli Jarný literárny herbár si môžete prečítať úryvok z diela Juraja Fándlyho Zelinkár.

TK KBS informovala Zuzana Artimová
-----------------------------------------------------------------( TK KBS, tk; ml ) 20210609012   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]