[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 23. 09. 2021   Meniny má Zdenka       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  september  >>
poutstštpisone
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Pápež František na Slovensku
Duchovná príprava

www.navstevapapeza.sk

Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Júnový úmysel apoštolátu modlitby: Krása sviatostného manželstva
P:3, 01. 06. 2021 17:35, ZAHVatikán 1. júna (RV) Video Svätého Otca s úmyslom Apoštolátu modlitby na mesiac jún má názov „Krása manželstva“. Pápež František v ňom pozýva modliť sa „za mladých ľudí, ktorí sa s podporou kresťanského spoločenstva pripravujú na manželstvo: nech veľkodušne, vo vernosti a s trpezlivosťou vzrastajú v láske“.

Pápež František každý mesiac pozýva cez video zjednotiť sa v modlitbe na ním zvolené úmysly. V rámci Apoštolátu modlitby (Svetovej siete modlitby pápeža) sa s touto komunikačnou iniciatívou prostredníctvom videa začalo v roku 2016. Po piatich rokoch rozvoja funguje už na šiestich sociálnych sieťach a v 23 jazykoch.

Svätý Otec František v júnovom videu hovorí takto:

„Je pravda to, čo hovoria niektorí, že mladí ľudia sa nechcú sobášiť, najmä v týchto ťažkých časoch? Zosobášiť sa a zdieľať život je krásna vec.

Je to namáhavá cesta, neraz náročná, niekedy dokonca konfliktná, ale stojí za to riziko. A na tejto celoživotnej ceste nevesta a ženích nie sú sami: sprevádza ich Ježiš.

Manželstvo nie je len „spoločenským“ aktom: je to povolanie, ktoré sa rodí zo srdca, je to vedomé rozhodnutie pre celý život, ktoré si vyžaduje osobitnú prípravu.

Prosím vás, nikdy na to nezabúdajte! Boh má pre nás sen, lásku, a žiada nás, aby sme si ho osvojili. Osvojme si lásku, ktorá je tým snom Boha.

A modlime sa za mladých, ktorí sa pripravujú na manželstvo s podporou kresťanského spoločenstva: aby mohli rásť v láske, s veľkodušnosťou, vernosťou a trpezlivosťou. Pretože na to, aby sme milovali, treba veľa trpezlivosti. Ale stojí to za to, je to tak?“

Video Svätého Otca oslávilo päť rokov
Svoje pozvania k modlitbe rozosiela pápež František cez video Apoštolátu modlitby už päť rokov. V roku 2016 začala táto iniciatíva v deviatich oficiálnych jazykoch: španielčine, angličtine, taliančine, portugalčine, francúzštine, nemčine, holandčine, arabčine a tradičnej čínštine. Časom sa projekt ďalej rozrástol a dnes sa video pravidelne prekladá do 23 oficiálnych jazykov. V poslednom roku sa pridali dva ďalšie  jazyky: filipínsky tagalog a jazyk Maya-Q'eqchi, rozšírený najmä v Guatemale.
Slovenskú verziu zabezpečuje od apríla 2018 v spolupráci s Vatikánskym rozhlasom saleziánsky youtubový kanál DonBosco, vďaka dobrovoľníckej iniciatíve Daniela Holúbeka SDB. Apoštolát modlitby publikuje videá Svätého Otca cez oficiálnu stránku The Pope video a šíri ich najmä cez kanál Youtube a sociálne siete Facebook, Twitter a Instagram. Od  roku 2016 malo Pápežské video viac ako 155 miliónov pozretí.
Pri príležitosti piateho výročia videí Svätého Otca sa medzinárodný riaditeľ Apoštolátu modlitby páter Frédéric Fornos SJ v rozhovore pre Vatican News s dojatím priznal: „Myslel som si, že projekt potrvá tri mesiace, nanajvýš rok. Namiesto toho napreduje oveľa dlhšie. ... A musíme pamätať, že sociálne siete, ktoré pomohli dosiahnuť tento úspech, sú tie vatikánske: pretože tento projekt sa od samého začiatku zrodil aj v spolupráci s vatikánskymi médiami“.
Úmysly Apoštolátu modlitby v 114 krajinách
Okrem videa sa pozvania Svätého Otca naďalej a najčastejšie dostávajú k veriacim v tlačenej podobe. Modlitbové úmysly Svätého Otca sú k dispozícii v 114 krajinách vďaka spolupráci pobočiek Apoštolátu modlitby s miestnymi biskupskými konferenciami. Na Slovensku sa tejto službe venuje časopis Posol Božského Srdca Ježišovho, vydávaný jezuitmi.
Pripomeňme v tejto súvislosti aj júnový modlitbový úmysel slovenských biskupov, ktorý znie: „Aby Pán štedro požehnal Slovensko mnohými kňazskými a rehoľnými povolaniami.“( TK KBS, RV, mh, jb; rp ) 20210601044   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]