[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je piatok 14. 06. 2024   Meniny má Vasil      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Threads][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež ocenil podcastový projekt jezuitov „Modlitba na cestu“
P:3, 30. 05. 2021 07:07, ZAH

Vatikán 30. mája (RV) Pápež František ocenil podcastový projekt jezuitov s názvom „Modlitba na cestu“, ktorý je pozvaním k modlitbe pre zaneprázdneného človeka formou audiopodnetov. Dá sa využiť najmä v tých časoch dňa, ktoré človek trávi pravidelným cestovaním do práce či do školy.

Rehoľa jezuitov prežíva Jubilejný rok obrátenia sv. Ignáca ako príležitosť pozvať ľudí k duchovnému prehĺbeniu modlitbou v najrôznejších formách. Patria k nim aj projekt „Modlitba na cestu“, čiže krátke audioprogramy s dennými zamysleniami nad Božím slovom. V angličtine sú už od roku 2006 známe pod názvom „Pray as you go“.

Zamyslenia v dĺžke 10 až 13 minút vychádzajú zo Svätého písma a ignaciánskej spirituality. Sú vhodné pre zamestnaného človeka, ktorý si neraz nájde čas na modlitbu vo chvíľach cestovania do práce či z práce, prípadne v krátkej prestávke počas dňa. Podnety slova a hudby pomáhajú viac si uvedomiť Božiu prítomnosť v našom živote, počúvať a reflektovať Božie slovo a rásť vo vzťahu k Bohu.

Španielska verzia mobilnej aplikácie má názov „Rezando voy“ a práve si pripomína desať rokov existencie. Pri tejto príležitosti zaslal španielskym jezuitom videoposolstvo pápež František s ocenením ich kreatívneho apoštolátu a povzbudením pokračovať v ňom:

„Chcem pozdraviť skupinu „Rezando voy“, ktorá slávi 25. mája desať rokov. Tento projekt „Modlitby na cestu“ je projektom Spoločnosti Ježišovej v Španielsku a je koordinovaný komunikačnou skupinou Loyola. Ďakujem vám za to, čo robíte: pokračujte v rozsievaní, ďalej pokračujte s projektom, ktorý prináša veľa dobra. „Modlitba na cestu“ je ozajstným životným programom. Dávam vám moje požehnanie a prosím, nezabudnite sa za mňa modliť. Ďakujem.“  

Duchovné audiopodnety španielskych jezuitov „Rezando voy“ nachádzajú svojich poslucháčov v rôznych častiach sveta, rozšírené  sú napríklad v Mexiku, Argentíne, či na Filipínach.

V rámci oslavy desiatich rokov plodnej práce usporiadala Spoločnosť Ježišova na tejto mobilnej platforme v sobotu 29. mája aj modlitbu naživo (www.10.rezandovoy.org).( TK KBS, RV, mh, jb; rp ) 20210530003   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]