[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je utorok 03. 10. 2023   Meniny má Stela      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  október  >>
poutstštpisone
       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

V Nitre odprevadili do večnosti zosnulého kanonika Jozefa Dvorského
P:3, 29. 05. 2021 19:30, DOM

Nitra 29. mája (TK KBS) Za účasti najbližších príbuzných, členov Saleziánskej rodiny na Slovensku a známych, odprevadili do večnosti a naposledy sa rozlúčili so zosnulým donom Jozefom Dvorským, SDB, ktorý odovzdal svoju dušu Stvoriteľovi 26. mája 2021 v 73. roku života a v 43. roku kňazstva.

Zádušnú svätú omšu v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma celebroval nitriansky diecézny biskup Mons. Viliam Judák spolu s pomocným nitrianskym biskupom Mons. Petrom Beňom, rožňavským biskupom Mons. Stanislavom Stolárikom, biskupom – ordinárom OS a OZ SR Mons. Františkom Rábekom, provinciálom Saleziánov na Slovensku donom Petrom Timkom, veľprepoštom katedrálnej kapituly Mons. Štefanom Vallom, kanonikmi a ďalšími kňazmi saleziánmi.

Už v úvode zádušnej bohoslužby nitriansky biskup Viliam Judák vyslovil slová vďaky zosnulému za jeho kňazskú službu, jeho užitočné pôsobenie a zásluhy o rozvoj miestnej Cirkvi na všetkých miestach, kde pôsobil v rámci Nitrianskej diecézy.

V homílii sa prítomným prihovoril biskup Stanislav Stolárik, ktorý vyzdvihol osobnostné, ľudské a kňazské vlastnosti zosnulého a spomínal na jeho vyzrievanie ako bohoslovca, kňaza, saleziána a jednoduchého a pokorného, skromného a kňazskému povolaniu oddaného služobníka Cirkvi. 

Na záver svätej omše sa zo zosnulým vo svojich príhovoroch rozlúčili aj provinciál saleziánov don Peter Timko a veľprepošt katedrálnej kapituly Mons. Štefan Vallo.

Obaja poďakovali za dobrý príklad a službu, ktorú don Jozef oddane a verne vykonával či už pre saleziánov na Slovensku, alebo pre Nitriansku kapitulu ako kanonik – penitenciár – ľudovo povedané spovedník v Nitre.

Záverečné pohrebné obrady nad kanonickou kryptou na Nitrianskom hrade vykonal biskup František Rábek a ostatky boli uložené do krypty, kde odpočívajú nitrianski katedrálni kanonici.

Po skončení pohrebných obradov si mali možnosť najbližší príbuzní v modlitbe uctiť pamiatku zosnulého priamo v kanonickej krypte.

TK KBS informoval Tibor Ujlacký( TK KBS, tu; ml ) 20210529005   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]