[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je štvrtok 17. 06. 2021   Meniny má Adolf       Pošlite tip TK KBS Správy cez: RSS | Email | Mobile | Twitter | Instagram | Facebook | Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  jún  >>
poutstštpisone
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

  COVID-19
Koronavírus [dossier]
Covid-19 automat
Rady pri ochorení

  Top témy
Všetky
Rok Amoris Laetitia
Rok sv. Jozefa
Koronavírus

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda o rodine
Pôstna polievka
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Pápež František prišiel medzi adeptov diplomacie Svätej stolice
P:3, 28. 05. 2021 17:25, ZAHPápež prišiel medzi adeptov diplomacie Svätej stolice

Foto: SpC-Vatican


Vatikán 28. mája (RV) Vo štvrtok podvečer 27. mája sa pápež František objavil v centre Ríma. Jeho kroky viedli do Pápežskej cirkevnej akadémie neďaleko Panteónu, aby sa podľa zvyku stretol s komunitou mladých kňazov, pripravujúcich sa na budúce poslania v diplomatickej službe Svätej stolice.

Pápežská cirkevná akadémia je školiacim strediskom pre budúcich vatikánskych diplomatov už 320 rokov. V súčasnosti sa tu formuje 38 študentov z 25 krajín. S výnimkou minulého roka poznačeného pandémiou navštevuje Svätý Otec komunitu každoročne.

Ako stručne referuje denník L’Osservatore Romano, do sídla inštitúcie na námestí Piazza della Minerva pápež prišiel o 18.30 a na návšteve pobudol v otvorenom rozhovore vyše hodinu. Privítali ho prezident Pápežskej cirkevnej akadémie Mons. Joseph Marino, ktorý pochádza z USA, sekretár pre pápežské zastupiteľstvá Mons. Jan Romeo Pawłowski a ekonóm a prefekt štúdií Mons. Gabriel Marcelo Viola Casalongüe.

Pápež odpovedal na otázky týkajúce sa aktuálnych výziev pre Cirkev, jej misionárskeho charakteru, synodálnej cesty a o dôležitej role pápežskej diplomacie v bilaterálnej i multilaterálnej oblasti. Svätý Otec načrtol niektoré charakteristiky, aké si dobrý diplomat potrebuje pestovať: byť mužom modlitby, otvoreným pre načúvanie evanjeliu a novým veciam, ale súčasne aj zakoreneným v Tradícii Cirkvi a pripraveným pre dialóg a vzájomnú konfrontáciu.

Slová povzbudenia od Svätého Otca pre mladých kňazov, aby sa vedeli dobre postaviť k výzvam doby, zhrnul vatikánsky denník vo forme citátu z apoštolskej exhortácie Evangelii gaudium: „Toto dusivé zosvetštenie sa dá vyliečiť ochutnaním čerstvého závanu Ducha Svätého, ktorý nás oslobodzuje od toho, aby sme sa koncentrovali len na seba a schovávali sa v predstieranom náboženstve, v ktorom niet Boha. Nedajme si ukradnúť evanjelium!“ (č. 97).

Svätý Otec zvlášť povzbudil 13 alumnov, ktorých zakrátko čaká prax na pôde pápežských zastupiteľstiev. S komunitou Akadémie zostal aj na večeru a nezabudol sa stretnúť ani s rehoľnými sestrami z Apoštolskej komunity Maria Siempre Virgen, ktoré sa starajú o dom a stravovanie.( TK KBS, RV, jb; rp ) 20210528017   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]