[verzia pre mobil]
TK KBS

Dnes je pondelok 11. 12. 2023   Meniny má Hilda      Pošlite tip TK KBS [RSS][Email][Mobile][Twitter][Instagram][Mastodon][Facebook] Vyhľadávanie

Home Najnovšie Domáce Zahraničné Foto Video Audio Press

  Kalendár správ
<<  december  >>
poutstštpisone
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

  Život Cirkvi
Program biskupov
Pozvánky na akcie
Programové tipy
Podcast:
Google|Apple|Spotify

  Sekretariát KBS
Konferencie KBS
Synoda
Zamyslenia KBS
Financovanie Cirkvi

  Pápež František
Životopis
Generálne audiencie
Anjel Pána [audio]
Urbi et Orbi
Aktivity
Ranné homílie

Biblická olympiáda spoznala svojich víťazov na celoslovenskej úrovni
P:3, 27. 05. 2021 10:31, DOM

Bratislava 27. mája (TK KBS) „Z tmy do svetla...“ bol názov 19. ročníka biblickej olympiády, ktorej celoslovenské kolo sa konalo v stredu 26. mája 2021. Kvôli protipandemickým opatreniam sa olympiáda tentokrát konala v online priestore. Žiaci základných škôl a študenti stredných škôl  súťažili v dvoch kategóriách.

Biblicka, olympiada

Všetky rímskokatolícke diecézy a dve gréckokatolícke eparchie mali na tomto celoštátnom kole svoje zastúpenie prostredníctvom 3-členného družstva. Predmetom súťaže boli dve knihy zo Starého  zákona – Exodus (1 – 24 kap.), Kniha proroka Jonáša a jedna kniha z Nového zákona – Evanjelium podľa Jána.

Úlohy zahŕňali testové otázky, prácu s biblickým textom, prácu s obrazmi či audio nahrávkami. Súčasťou úloh bola aj dramatizácia textu -  scénky, ktoré jednotlivé družstvá nahrali vopred a poslali porote ako videozáznam. Porotu viedol biblista prof. František Trstenský. Pri tejto príležitosti prinášame výsledné poradie:

I. kategória – Základné školy:

1. miesto: Základná škola Lendak (Spišská diecéza)
2. miesto: Katolícke gymnázium Štefana Moysesa Banská Bystrica (Banskobystrická diecéza)
3. miesto: Základná škola Michalovce (Košická arcidiecéza)

II. kategória – Stredné školy:

1. miesto: Gymnázium sv. Františka z Assisi Žilina (Žilinská diecéza)
2. miesto: Gymnázium sv. Cyrila a Metoda v Nitre (Nitrianska diecéza)
3. miesto: Gymnázium sv. T. Akvinského Košice (Košická arcidiecéza)

„Chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým súťažiacim a ich katechétom, že sa nedali odradiť sťaženými podmienkami počas ktorých prebiehala príprava a zapojili sa do súťaže aj tento rok, pretože cieľom súťaže nie sú iba vedomosti vychádzajúce zo Svätého písma, ale aj výchova k hodnotám a medziľudským vzťahom na základe spoznávania biblických postáv a udalostí. Nech vám to Dobrotivý Boh všetko odmení a požehná," odkázala súťažiacim a katechétom Zuzana Floreková z Katolíckého pedagogického a katechetického centra.( TK KBS, zfl, kpkc, ml; pz ) 20210527016   |   Upozorniť na chybu v správe |

[naspäť]